Skip to main content

Sequel Flashback nie zdąży na 30. urodziny serii. Kolejne opóźnienie

Premiera w przyszłym roku.

Na pełnoprawny sequel kultowej przygodówki Flashback czekamy już od 1992 roku. Premierę nowej odsłony zapowiadano na obecny rok, na 30. urodziny. Z planów nic nie wynikło - Flashback 2 jest kolejną pozycją przesuniętą na 2023 r.

„Po pierwsze, dziękujemy wszystkim za cierpliwość i wsparcie. Nasz zespół ciężko pracuje, by dostarczyć przygodę spełniającą oczekiwania fanów” - napisano w komunikacie na Twitterze. „Grę pierwotnie planowaliśmy na zimę 2022 roku na PC i konsole, ale podjęliśmy decyzję o opóźnieniu na 2023 r. Konkretną datę podamy w późniejszym terminie”.

Sequel (zapominając o grze Ubisoftu z 2013 roku) od Paula Cuisseta - twórcy oryginału - studio Microids zapowiedziało w maju 2021 roku. Flashback 2 nadal postawi na kamerę z boku, ale już w trzech wymiarach. Powróci także główny bohater Conrad B. Hart, który ponownie będzie musiał ratować cywilizację przed kosmitami.

Platformy docelowe to PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. W planach jest pięć zróżnicowanych lokacji, możliwość kontrolowania mecha oraz rozbudowany system ekwipunku oraz wyposażenia.

Zobacz także