Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nier: Automata w Xbox Game Pass to wersja lepsza niż na Steamie

Microsoft naprawił błędy PlatinumGames.
  • Usługa Microsoftu to aktualnie najlepsze miejsce do gry w Nier: Automata
  • Do komfortowej zabawy nie jest wymagany fanowski patch

Dynamiczna gra akcji Nier: Automata 18 marca dołączyła do Xbox Game Pass na PC, a także trafiła do Windows Store. Okazuje się, że to wersja pozbawiona wielu problemów edycji wydanej na Steamie.

Premiera Nier: Automata na platformie Valve w 2017 była mocno kontrowersyjna. Gracze musieli zmagać się z dużymi spadkami wydajności, krytycznymi błędami uniemożliwiającymi rozgrywkę i innymi niedogodnościami - m.in. zablokowaną liczbą FPS czy rozciągniętym interfejsem na monitorach ultrapanoramicznych. Modderzy wzięli sprawy w swoje ręce i przygotowali narzędzie o nazwie FAR, eliminujące kłopoty z rozdzielczością i poprawiające grafikę.

Za Nier: Automata odpowiada zespół znany z serii Bayonetta. Fabuła toczy się w dalekiej przyszłości

PlatinumGames nigdy nie wydało aktualizacji, więc jedynym sposobem na komfortową rozgrywkę na PC było skorzystanie z moda.

Gracze, którzy przetestowali już Nier: Automata w ramach Game Passa, raportują, że produkcja nie zacina się nawet podczas dłuższych sesji. Co prawda FPS-y są zablokowane na 60 klatkach, ale jest za to nowa opcja FidelityFX CAS, pozwalająca odciążyć nieco sprzęt, zachowując zadowalającą jakość grafiki.

Warto jeszcze nadmienić, że Nier: Automata sprzedawane jest na Steamie w wersji Game of the YoRHa Edition, a Microsoft udostępnia Become as Gods Edition. Wydania różnią się pakietem DLC.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze