Skip to main content

Ruszyły otwarte testy World War 3 - polskiej konkurencji dla Battlefielda

Po wielu opóźnieniach.

Czas na kolejny rozdział w długiej historii polskiej strzelanki World War 3, porównywanej często do Battlefielda. Wszyscy zainteresowani mogą już grać za darmo na PC - na Steamie wystartowały otwarte testy.

Założenia rozgrywki są proste: wkraczamy do wieloosobowych, drużynowych zmagań FPS na przeróżnych mapach, korzystając z arsenału uzbrojenia, pojazdów, gadżetów i dronów wzorowanych na współczesnym polu walki. Jak na polskie studio przystało, lokacje są nieco bardziej „swojskie”: ulice Warszawy, Berlina, Moskwy czy przedmieścia Smoleńska.

Tytuł zadebiutował już w 2018 roku, gdy spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem - gracze postrzegali w produkcji następcę Battlefielda 4. Duża liczba chętnych przełożyła się jednak na długotrwałe problemy z serwerami i szybki odpływ użytkowników.

Ostatecznie postawiono na znaczące przeprojektowanie infrastruktury i przygotowanie nowej wersji, już we współpracy z rosyjską firmą My.Games, co szczególnie obecnie wywołuje pewne kontrowersje. Obecna odsłona powstaje od dwóch lat, z regularnymi testami trwającymi kilka dni. Teraz - po wielu opóźnieniach - produkcja jest otwierana na dobre.

Zgodnie z obecną modą, wraz z rozpoczęciem otwartej, darmowej bety rozpoczyna się „Rok 1” a więc pierwsza faza nowej zawartości w grze. Jest więc pakiet startowy za 46,99 zł, obejmujący między innymi karabin M416 Hunter czy 500 jednostek wirtualnej waluty, do wydanie we wbudowanym sklepie.

Zobacz także