Skip to main content

Polski rywal Battlefield będzie darmowy. Wkrótce beta World War 3

Jest też trailer.

  • Zamknięta beta World War 3 startuje 25 listopada
  • W marcu otwarte testy
  • Gra stanie się także darmowa

Twórcy World War 3 poinformowali, że w przyszłym miesiącu rozpoczną zamknięte testy beta polskiej strzelanki, wracającej do życia po dłuższym okresie małej aktywności.

Zamknięte beta testy (ZBT) startują 25 listopada. Później - już w okolicach marca - produkcja przejdzie do fazy otwartych testów, zmieniając jednocześnie model dystrybucji na Free to Play.

ZBT dostępne będą dla graczy, którzy wykupią jeden ze specjalnych pakietów. Do zabawy przystąpią także wszyscy użytkownicy, którzy nabyli grę przed 4 października obecnego roku.

Rozgrywka będzie możliwa na czterech mapach i w dwóch różnych trybach: Tactical Ops i Deathmatch. Gracze walczyć na polach bitwy w Berlinie, Warszawie, Polarnyju i Moskwie.

Zobacz na YouTube

Jak na współczesną strzelankę F2P przystało, w planach są Przepustki Bojowe, skórki broni, schematy postaci i pojazdów, operatorów i inne.

Ciekawostką do kupienia jest Pakiet Prezydencki za 5 mln dolarów, który wykupić może wyłącznie jedna osoba. Zawiera replikę hełmu ronina, a posiadacz otrzyma główną rolę w filmie World War 3, swój wizerunek w grze, mapę opartą o miejscowość zamieszkania oraz unikatową, złotą skórkę.

Pecetowe World War 3, przypominające w założeniach serię Battlefield, nigdy nie miało „oficjalnej” premiery, ale w wersji early acces było dostępne już od 2018 roku. Na premierę cieszyło się sporym zainteresowaniem i niezłymi opiniami, ale liczba graczy regularnie spadała.

Po problemach z serwerami większość użytkowników odeszła, lecz w lipcu - po roku milczenia - polskie studio The Farm 51 opublikowało aktualizację odnośnie prac, w związku z pozyskaniem nowego wydawcy, rosyjskiego My.Games.

Zobacz także