Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rozrywanie obrazu w Assassin's Creed Valhalla na Xbox Series X - gracze zgłaszają kolejne problemy

Tearing na telewizorach bez VRR.
  • W Assassin's Creed Valhalla na Xbox Series X występuje tak zwany tearing
  • Błąd nie pojawia się na telewizorach z VRR

Gracze informują o kolejnych problemach z Assassin's Creed Valhalla. Okazuje się, że na Xbox Series X i telewizorach bez VRR (zmiennego odświeżania obrazu) występuje tak zwany tearing, czyli „rozrywanie” obrazu.

Kłopoty zgłaszają między innymi użytkownicy forum Reddit. Internauci twierdzą, że w trakcie rozgrywki doświadczają wspomnianego tearingu - szarpania, gdy na ekranie pojawia się obraz pochodzący nie z jednej, a dwóch klatek.

Na problem z „rozrywaniem” obrazu natknęła się także redakcja Eurogamer.pl. Na razie nie jest jednak jasne, czy zjawisko występuje tylko na Xbox Series X, czy też pojawia się również na PlayStation 5.

Nasz kolega z brytyjskiego Digital Foundry - John Linneman - przekonuje na Twitterze, że błąd niwelują telewizory z maksymalnym poziomem odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz i obsługą VRR.

Nadmienić jednak należy, że zmienne odświeżanie obrazu do działania wymaga urządzenia wyposażonego w złącze HDMI 2.1 (choć na niektórych modelach wystarczy HDMI 2.0). Wyświetlacze o podobnych parametrach i funkcjach są obecnie dosyć drogie.

Tearing w Assassin's Creed Valhalla na Xbox Series X to jednak najpewniej błąd gry. Niewykluczone, że Ubisoft rozwiąże problem w jednej z przyszłych aktualizacji produkcji.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze