Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rozczarowująca sprzedaż Epic Mickey 2: Siła Dwóch w USA

AKTUALIZACJA: „W Polsce sprzedaż gry jest jak najbardziej na zadowalającym poziomie.”

Aktualizacja: Poprosiliśmy firmę CPD.pl o informacje nt. sprzedaży Epic Mickey 2: Siła Dwóch w Polsce. - Dotarły do nas wieści o słabych wynikach Epic Mickey 2 w USA, natomiast w Polsce sprzedaż gry jest jak najbardziej na zadowalającym poziomie - mówi w rozmowie z Eurogamer.pl Łukasz Kukawski, PR & Marketing Manager w CDP.pl.

- Zauważyliśmy zwłaszcza duży wzrost sprzedaży w okresie przedświątecznym i świątecznym. Gra jest dobrze rozpoznawalna w grupie docelowej, do której kierowaliśmy nasze działania promocyjne, co myślę przełożyło się na taką sprzedaż - dodaje. Zaznacza też, na której konsoli Miki radził sobie najlepiej: - Sprawdziły się nasze przewidywania co do najpopularniejszej wersji gry, którą jest edycja na konsolę Sony PlayStation 3 - ta wersja obsługuje kontrolery ruchu Move i cieszy się największą popularnością wśród kupujących.

Epic Mickey 2: Siła Dwóch ukazało się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej.

Oryginalna wiadomość: Amerykański serwis LATimes.com dotarł do wyników sprzedaży gry Epic Mickey 2: Siła Dwóch na terenie Stanów Zjednoczonych. Tytuł do końca 2012 roku rozszedł się w liczbie 270 tys. sztuk na Xboksie 360, PlayStation 3, Wii i Wii U łącznie.

To osiągnięcie mniej więcej cztery razy gorsze niż Epic Mickey, które, również na terenie samego USA, osiągnęło w analogicznym okresie w 2010 roku sprzedaż 1,3 mln sztuk. Warto też zaznaczyć, że pierwsza część ukazała się wyłącznie na Wii.

Mikiemu zrzedła mina

Epic Mickey: Siła Dwóch zostało również chłodniej przyjęte przez media, co zaskutkowało średnią ocen na poziomie 59%.

W 2013 roku czeka nas jeszcze premiera konwersji na PC.

Warren Spector, twórca gry z Myszką Miki w roli głównej, niedawno wyrażał chęć prac nad trzecią częścią, ale w obliczu powyższych wyników sprzedaży taki scenariusz nie wydaje się prawdopodobny.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Rafał Baranowski

Contributor

Komentarze