Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Ród smoka” z czterema sezonami? George R.R. Martin uważa, że tyle wystarczy

Pisarz chce 40 epizodów.

Pierwszy sezon „Rodu smoka” powoli dobiega końca, dlatego pojawiają się pytania, co dalej stanie się z serialem. George R.R. Martin wyjawił, że aby całkowicie opowiedzieć jego historię „potrzeba czterech pełnych sezonów po dziesięć odcinków”.

Akcja prequela „Gry o tron” jest opowiadana w niezwykle szybkim tempie. Ponadto, twórcy wykonali skok czasowy w fabule m.in. w szóstym odcinku, co poskutkowało także zmianą obsady. Tę decyzję szeroko komentowali fani na całym świecie, którym nie do końca spodobał się zastosowany zabieg. George R.R. Martin postanowił więc to wyjaśnić i wyrazić swoje zdanie w kwestii długości całej serii.

„Gdyby »Ród smoka« miał trzynaście odcinków w sezonie, może moglibyśmy pokazać wszystkie aspekty, które musieliśmy ograć skokami czasowymi” - tłumaczy pisarz na swoim blogu. „Choć groziłoby to tym, że niektórzy widzowie narzekaliby, że serial jest zbyt wolny i nic się w nim nie dzieje” - dodaje.

Zostały tylko dwa epizody do końca pierwszej odsłony serialu

Twórca przyznał także, że cieszy go kierunek obrany przez ekipę realizującą produkcję z reżyserem Ryanem J. Condalem na czele.

„Obecnie jestem zachwycony, że w każdym sezonie wciąż mamy po dziesięć godzin na opowiedzenie naszej historii. (…) Mam nadzieję, że tak pozostanie. Potrzeba czterech pełnych sezonów po dziesięć odcinków, aby oddać treść »Rodu smoka« w pełni” - napisał.

Dziewiąty odcinek serialu pojawi się 17 października, a finał zaplanowano na 24 października. Premiera tylko na platformie HBO Max i na kanale telewizyjnym HBO.

O autorze
Komentarze