Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar wyłączy GTA Online na PS3 i Xbox 360

Pod koniec bieżącego roku.
  • GTA Online na PS3 i Xbox 360 przestanie działać 16 grudnia
  • We wrześniu Rockstar wyłączy funkcje sieciowe w Max Payne i L.A. Noire na starszych konsolach

Rockstar Games poinformowało, że 16 grudnia wyłączy serwery GTA Online na PS3 i Xbox 360.

Na starszych konsolach przestanie działać nie tylko moduł wieloosobowy Grand Theft Auto 5, ale i śledzenie statystyk za pomocą usługi Social Club. Natomiast 16 września na wspomnianych platformach deweloperzy wycofają ze sprzedaży karty z wirtualnymi pieniędzmi.

Rockstar Games jednocześnie podkreśla, że gracze używający PS3 i Xbox 360 nie stracą dostępu do kampanii fabularnej gangsterskiej produkcji. Sytuacja nie wpłynie również na rozwój GTA Online na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

To nie wszystko, ponieważ poinformowano, że od 16 września na starszych konsolach zostaną wyłączone tryb wieloosobowy Max Payne 3, a także funkcje śledzenia statystyk za pośrednictwem Social Club w wymienionej grze i L.A. Noire.

„Chcemy podziękować społeczności GTA Online za nieustanne wsparcie i nie możemy się doczekać, aż wyruszycie z nami w kolejną podróż przez Los Santos na nowych platformach” - podkreślają przedstawiciele Rockstara.

Przypomnijmy, że miesiąc przed wyłączeniem trybu sieciowego GTA 5 na starszych urządzeniach - 11 listopada - produkcja zadebiutuje na PS5 i Xbox Series X/S. Wersja na konsole następnej generacji zaoferuje dodatkowe funkcje, ale szczegóły nie są znane.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły