Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rocket League - początek meczu, jak szybko dojechać do piłki

Pierwsze starcie.

Każdy mecz w Rocket League rozpoczyna się od pojedynku o piłkę. Zawodnicy stoją w ustalonych z góry pozycjach - tych samych w przypadku obu drużyn - i czekają na zakończenie odliczania, by ruszyć. Jak wyjść z tej walki zwycięsko?

Przede wszystkim na początku należy ustalić, kto z drużyny jedzie do piłki, aby ktoś mógł zostać na bramce i wybronić ewentualny rykoszet. W przypadku, gdy jeden z zawodników jest po prostu najbliżej środka boiska (1), sprawa jest wyjaśniona.

Jeżeli dwóch członków drużyny jest w takiej samej odległości od piłki, najlepiej dogadać się za pomocą czatu głosowego lub szybkiego czatu tekstowego, np. wybierając kwestię „Mam to!”.

W wariancie 3 vs 3 do piłki może pojechać oczywiście dwóch zawodników - najważniejsze, aby jeden zawsze pozostawał blisko bramki.

Podczas samej jazdy szybko zbierz nieco paliwa z punktu znajdującego się przed tobą (2), a potem natychmiast obierz kurs na piłkę, trzymając cały czas przycisk przyspieszenia.

Na samym końcu, będąc przed piłką, wykonaj uderzenie (dwa razy A na Xbox lub X na PS). W ten sposób dotrzesz do niej jak najszybciej.

To dobry moment na wykonanie strzału

Jeżeli w wyniku zderzenia dwóch zawodników z piłką, ta poleci ukosem na połowę przeciwników i odbije się od ściany, bądź gotów do szybkiego ataku, bo jako osoba, która jechała do piłki, jesteś za niego odpowiedzialny, jako że znajdujesz się z przodu. W ten sposób można czasem zdobyć szybką bramkę.

Jest jeszcze jeden, nieco bardziej ryzykowny sposób dojeżdżania do piłki na początku meczu, który polega na krótkim zwolnieniu jazdy i ustawieniu się dokładnie naprzeciwko jadącego przeciwnika. Dzięki wolniejszej jeździe, on pierwszy dotknie piłki, ale następnie odbije się ona od twojego samochodu i - jeśli wszystko pójdzie dobrze - będzie zmierzać na połowę przeciwnika.

Radzimy jednak traktować drugi sposób jako ciekawostkę, a korzystać raczej z pierwszej, pewniejszej metody.

Następnie: Rocket League - schematy: jak tworzyć przedmioty

Spis treści: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rocket League - ustawienia kamery: najlepsza konfiguracja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze