Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rime - rozdział 1: otwieranie drzwi, używanie krzyku

Jak otwierać wrota przy nastawianiu złotych figurek.

Po pierwszej zagadce, która polegała na aktywowaniu czterech posążków zwierząt, zyskałeś nowego kompana w charakterze lisa. Wejdź na szczyt powstałej wówczas kolumny, a następnie rusz kładką dalej. Po lewej stronie zauważysz dziwną, połyskującą figurkę. Krzyknij znajdując się dość blisko niej, aby jej „duch” wskoczył w otwór znajdujący się przed tobą.

W ten sposób odblokujesz kolejne przejście i podobny schemat będzie towarzyszył ci niemal do samego końca rozgrywki. Po przejściu przez wrota skręć w prawo, gdzie zauważysz lisa. Biegnij za nim, przeskakując na drugą stronę niewielkiego zbiornika wodnego, po czym skręć w prawo i aktywuj figurkę (1), aby nieco dalej z ziemi podniosła się platforma (2).

Platforma będzie w górze zaledwie przez kilka sekund, musisz się zatem pospieszyć.

Musisz dotrzeć do niej bardzo szybko, gdyż aktywowana jest zaledwie przez kilka chwil. Jeśli nie zdążysz, konieczne będzie powtórzenie manewru. Następnie przeskocz przez okno, a po drugiej stronie zauważysz lisa. Po krótkiej animacji, gdzie główny bohater oswoi się z rudym towarzyszem, ruszaj przed siebie.

Na razie droga jest jedyna, ale gdy wyjdziesz na nieco bardziej otwarty teren, skieruj się w stronę widocznych na poniższym obrazku drzwi. Znajdują się tam trzy otwory, ale tylko dwie figurki do aktywowania. Trzecia znajduje się jednak nieopodal, bo przy ścianie z lewej strony. Zacznij od jej aktywacji, po czym podbiegnij do pozostałych dwóch.

Musisz aktywować trzy figurki w niewielkim odstępie czasu.

Gdy już je aktywujesz, przejdź przez odblokowane w ten sposób wrota, wydostając się tym samym na znacznie większy plac. Skręć tam w lewą stronę, za niskie murki i zwróć uwagę na żółtą figurkę (3), na której usiadł lis. Podobna, ale o zmienionym układzie, znajduje się nieco dalej, na ścianie. Podejdź do mechanizmu (4) widocznego na poniższym obrazku i wykonaj interakcję.

Ta zagadka jest jedną z najprostszych w całej grze.

Uruchomi się obraz, w którym za pomocą myszy lub gałki analogowej pada musisz tak ustawić element, na którym siedział lis, aby odpowiadał lustrzanemu odbiciu jego części na ścianie. Gdy wykonasz to prawidłowo, symbol rozżarzy się na złoto (5), dzięki czemu odblokujesz kolejne, tym razem jeszcze większe wrota.


Spis treści: Rime - poradnik i opis przejścia

Następnie: Rime - rozdział 1: zdobycie kluczy i dotarcie na wieżę


Ten mechanizm będzie przez ciebie spotykany w dalszych etapach gry, choć nie już w tak prostej formie. Czasami trzeba będzie wspomóc się dodatkowymi elementami. O tym jednak damy znać w poradniku, gdy zajdzie taka potrzeba.

O autorze
Komentarze