Skip to main content

Rime - rozdział 1: zagadka z kulami i drugi klucz

Jak zdobyć klucz, przechodząc łamigłówkę z niebieskimi kulami.

W poprzedniej części pierwszego rozdziału gry Rime pozyskaliśmy dwa klucze. Opis tego procesu zawarliśmy na stronie Rime - rozdział 1: zdobycie kluczy i dotarcie na wieżę. Gdy zebraliśmy już drugi z przedmiotów obok drzewa w amfiteatrze, ruszamy przez wielki, złoty symbol, gdzie natrafiamy na dzika. Musimy tak go przepłoszyć, aby zniszczył wszystkie zarośla znajdujące się na wyższym poziomie konstrukcji.

Gdy już to zrobisz, aktywuj krzykiem znajdującą się tam figurkę i przejdź przez odblokowane w ten sposób drzwi. W środku zejdź na dół i pozyskaj niebieską kulę. Umieść ją na piedestale znajdującym się na środku okrągłego pomieszczenia. Do góry podniesie się okrągła platforma, a wokół niej zauważysz schody. Jest to jednak zmyłka. Weź kulę i przytrzymując przycisk interakcji ciśnij nią przed siebie, do drugiego piedestału.

Wdrap się tam i umieść kulę, dzięki czemu otworzą się drzwi obok. Wyjdź na zewnątrz i rusz schodami w prawo, a następnie wespnij się wyżej, w kierunku lisa. Przebiegnij na drugą stronę tarasu i wejdź przez otwarte drzwi. Teraz czeka cię kolejna, nieco trudniejsza od poprzednich, zagadka.

Zagadka z kulami. Odniesienia do cyfr znajdziesz w tekście poniżej.

Przeniesienie kuli (1) na piedestał (2) podniesie kolumnę (3) na wyższym poziomie. Z kolei umieszczenie jej na kolejnym piedestale (4) wykona analogiczną sytuację, ale w tym przypadku zostanie podniesiona kolumna (5) przy wejściu, która połączy dwie części schodów. Rozpocznij od przeniesienia kuli (1) na lewą stronę (2). Wskocz dzięki temu na platformę w schodach i skręć w lewo. Na szczycie tego obszaru pozyskaj drugą kulę.

Zejdź z nią na dół i umieść na przeciwległym piedestale, dzięki czemu uzyskasz dostęp do kolejnej kuli. Podnieś ją i umieść na platformie pomiędzy schodami. Następnie zamień kulę na piedestałach, aby podnieść platformę między schodami. Wespnij się tam, chwyć kulę i rusz na drugą stronę schodów (3). Rzuć kulę w złotym obszarze, po czym zejdź na dół.

Zabierz kulę z piedestału (4) i umieść ją w pierwotnej pozycji (2), po czym wróć na górę, aby zamontować wcześniej pozostawioną kulę na odblokowanym w ten sposób piedestale. W ten sposób odblokujesz schodek prowadzący do głównych, jeszcze zamkniętych wrót. Wróć na dół i zabierz kulę (2), umieszczając ją w początkowej lokacji (1).


Spis treści: Rime - poradnik i opis przejścia

Następnie: Rime - rozdział 1: zagadka z cieniami, labirynt schodów i finał


Już za chwilę otrzymasz kolejny klucz.

Wdrap się wyżej i przejdź przez otwarte drzwi. Wykonaj tam interakcję na panelu i ustaw klucz w takiej pozycji, aby znajdował się na środku wielkiego symbolu złotego zamka nieco dalej. Gdy już ci się to uda, zabierz odblokowany w ten sposób klucz przed tobą.

Zobacz także