Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - Fabrykator, sklep: tworzenie i kupowanie przedmiotów

Wymiana Obolitu.

W trakcie przygody w Returnal możliwe jest wytworzenie, a właściwie kupienie przedmiotów. Aby to zrobić, musisz znaleźć Fabrykator, który służy niejako za sklep, w którym płacimy Obolitem.

Z tego opracowania dowiesz się, jak działa Fabrykator oraz co warto w nim kupić.


Na tej stronie:


Jak wygląda i działa Fabrykator

Fabrykator (1) to duże urządzenie, które rozpoznasz po przedmiotach na „wystawie”. Na minimapie oznaczony jest ikoną okręgu z pionową linią.

Szansa na znalezienie Fabrykatora jest oczywiście losowa. Odwiedzaj pomieszczenia za drzwiami oznaczonymi na minimapie jako niebieskie trójkąty, by go znaleźć.

Aby skorzystać z Fabrykatora, naciśnij trójkąt, stojąc obok niego. Przejrzyj dostępne przedmioty za pomocą lewego analoga, zwracając uwagę na ich ceny (2) podane w Obolicie. Naciśnij trójkąt, by zapłacić za przedmiot, na który patrzysz, i go otrzymać.

Na mapie znajdziesz też mniejsze fabrykatory, np. dwa podesty stojące obok siebie lub nawet tylko jeden. Zasada działania jest taka sama.

Osobnym rodzajem Fabrykatora jest Uszkodzony Fabrykator (3). Wytwarza on losowy przedmiot w zamian za rosnącą ilość Obolitu.

Biorąc pod uwagę, że Obolit tracimy w momencie śmierci, nadmierne oszczędzanie tego zasobu nie jest najlepszą taktyką.


Które przedmioty warto kupować

Jeżeli tylko na wystawie znajduje się Figurka Astronauty i masz możliwość jej kupienia, zdecydowanie to zrób. Dzięki niej powrócisz na pole walki po śmierci.

Poza tym przede wszystkim skup się na zużywalnych przedmiotach leczących, czyli fiolkach Sylfionu. Tych przedmiotów nigdy nie jest za wiele w ekwipunku, szczególnie biorąc pod uwagę, że krótka chwila nieuwagi może się w Returnal skończyć utratą dużej części życia.

W następnej kolejności wypatruj przedmiotów zapewniających biegłość. Przykładowo Ulepszony kalibrator zapewnia bardzo dużo biegłości, dzięki czemu po drodze znajdziesz mocniejsze bronie.

Inne artefakty też są warte uwagi, ale jest ich tak dużo, że trudno wskazać konkretne przykłady. Zalecamy jednak skoncentrować się na tych, które w pasywny sposób zapewniają integralność (życie). Przykładowo Obwód naprawy sprawia, że Selene odzyskuje integralność gdy otrzymuje lub naprawia uszkodzenia, co jest sporym atutem.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze