Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - leczenie i naprawa integralności: Sylfion, Żywica

Uzupełnianie życia i zdrowia.

W Returnal istnieje system życia i leczenia, choć zdrowie nazywa się tutaj integralnością, a leczenie - naprawą. Zdrowie nie odnawia się samo, musisz sam zadbać o jego odnowienie.

Poniżej znajdziesz listę sposobów na leczenie w grze, a także dowiesz się, czym różni się Sylfion od Żywicy.

Dla pewności wyjaśnijmy też od razu, że stan integralności - a więc życia - obrazuje zielony pasek w lewej dolnej części ekranu.


Na tej stronie:


Jak się uleczyć

Oto metody na odnowienie zdrowia w Returnal:

  • podniesienie Sylfionu
  • znalezienie i użycie fiolki Sylfionu (apteczki)
  • skorzystanie z Niekatywnego Rekultywatora

Slyfion (1) to przedmiot leczący, którego w trakcie zabawy znajdziesz najwięcej. Po podniesieniu działa natychmiast i nie można go przechować. Sylfion jest oznaczony na mapie jako zielony plus (2).

Sylfion często znajduje się za czerwonymi pnączami, które musisz zniszczyć, używając miecza. Jeżeli utraciłeś tylko część paska zdrowia, warto zachować Sylfion na później, kiedy przyda się bardziej, i po prostu wrócić do lokacji, w której się znajdował.

Fiolka Sylfionu (3) działa podobnie, ale jest to przedmiot zużywalny, czyli taki, który najpierw podnosisz, a w dogodnym momencie aktywujesz za pomocą przycisku L1. Fiolka Sylfionu oznaczona jest na mapie jak pozostałe przedmioty - trójkątem (4).

Fiolki Sylfionu wypadają z mocniejszych przeciwników i skrzynek. Czasami znajdują się też w Fabrykatorze i możesz je tam kupić za Obolit.

Fiolki mogą mieć różny rozmiar - te większe odnawiają oczywiście więcej integralności.

Na Nieaktywny Rekultywator (5) natkniesz się zdecydowanie najrzadziej. Po skorzystaniu z tego urządzenia Selene odzyskuje sporo zdrowia. Wystarczy wejść z nim w interakcję.

Uwaga: skorzystanie ze zwykłego Rekultywatora (bez dopisku „Nieaktywny”) spowoduje utratę części zdrowia. W zamian otrzymasz jednak cenny przedmiot.


Zwiększenie paska życia

Zdrowie Selene ma maksymalną wartość, ale można ją zwiększyć. Służy do tego Żywica.

Żywica (6) oznaczona jest na mapie tak samo jak Sylfion - zielonym plusem (7).

Podnoszenie Żywicy sprawia, że wypełniają się niewielkie prostokąty (8) obok paska życia. Jeżeli wypełnią się wszystkie trzy, otrzymasz niewielkie zwiększenie paska życia (9). Oczywiście stracisz je po śmierci.

Żywica występuje w różnych rozmiarach, które wpływają na to, ile prostokątów wypełnia. Przykładowo Sylfionowa Żywica (mała) wypełnia jeden prostokąt, a Duża Żywica już dwa.

Uwaga: zarówno Sylfion jak i Żywica mogą być Szkodliwe.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze