Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 - skarby: umieszczenie klejnotów

Jak zwiększyć wartość przedmiotu przed sprzedażą.

Myszkując po świecie Resident Evil 4 Remake, natrafimy na wiele skarbów, kosztowności i klejnotów szlachetnych. Służą wyłącznie do tego, by je sprzedawać, ale jest pewien kruczek - o wiele więcej zarobimy łącząc skarby z klejnotami. Na tej stronie dowiesz się, jak tego dokonać.


Po wejściu do menu ekwipunku należy przełączyć się o jedną zakładkę w lewo. Znajdziemy się wtedy na ekranie Key Items & Treasures (Przedmioty Kluczowe oraz Skarby). Znajdziemy tu obecnie posiadane przedmioty fabularne i klucze, ale też znalezione przez nas kosztowności.

Przy niektórych drogocennych przedmiotach możemy zobaczyć ikony symbolizujące liczbę miejsc na umieszczenie klejnotów. Niektóre rzeczy nie mają takich slotów, więc można od razu je sprzedawać. Jeżeli jednak miejsca na klejnoty są, to lepiej poczekać i uzupełnić każdy slot drogocennym kryształem, co znacznie podniesie wartość sprzedaży. W tym celu wybieramy opcję Inlay Gemstones (umieść klejnoty).

Zostaniemy przeniesieni na następny ekran, gdzie znajdziemy listę dostępnych klejnotów (1). Poniżej widać informację na temat wartości (2) oraz tego, o ile wzrośnie po umieszczeniu wybranych klejnotów. Po prawej stronie ekranu znajduje się podgląd przedmiotu wraz z liczbą i kształtem miejsc na klejnoty (3).

Sloty na klejnoty mają różne kształty, więc należy wybrać odpowiednie kamienie - okragłych nie włożymy w prostokątny otwór i na odwrót. Po wybraniu klejnotu z listy (1) należy potwierdzić umieszczenie w wolnym slocie (3). Umieszczone klejnoty można wymienić.

Gdy skończymy, wystarczy opuścić menu. Możemy teraz sprzedać ozdobiony klejnotami szlachetnymi przedmiot za znacznie wyższą cenę, niż wartość poszczególnych jego komponentów.

Cenne przedmioty i klejnoty znajdziemy w wielu miejscach. Czasami czekają na widoku, najczęściej jednak znajdziemy je poukrywane w różnego rodzaju skrzyniach. Klejnoty otrzymamy także za pokonywanie silniejszych przeciwników. Warto poczekać ze sprzedażą, aż zapełnimy wszystkie sloty klejnotami, ponieważ zarobimy wtedy znacznie więcej.


Zobacz też: Resident Evil 4 - ulepszenia broni: jak montować, gdzie znaleźć

Spis treści: Resident Evil 4 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Resident Evil 4 Remake

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze