Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 3 - zakończenie: finałowa walka z Nemesisem w NEST 2 (1)

Pierwsza finałowa walka z Nemesisem.

Jill udało się wytworzyć szczepionkę i zbiec po raz kolejny przed Nemesisem. W pomieszczeniu, w którym znajduje się skrzynia i maszyna do pisania, przygotuj się do ostatecznych rozstrzygnięć. Włóż do ekwipunku jak najwięcej amunicji do strzelby, granatnika, rewolweru; nie zapomnij również o przedmiotach leczniczych.

Wyjdź z pokoju i kieruj się na arenę, gdzie stoczysz walkę z bossem. Gdy Jill runie na ziemię, rozpocznie się starcie. Poniżej zamieściliśmy porady i wskazówki, dzięki którym pokonasz przeciwnika:

 • Gdy rozpocznie się walka, wyciągnij granatnik i wystrzel w bossa kilkukrotnie (najlepiej z pocisków wybuchowych).
 • Kiedy przeciwnika padnie na ziemie, wyciągnij rewolwer albo strzelbę i wyceluj w głowę bossa - zadasz mu duże obrażenia.
 • Gdy Nemesis ruszy w twoją stronę, wykonaj unik i wycofaj się. Wówczas zaatakuj go z granatnika lub znowu z rewolwera lub strzelby.
 • Po kilku celnych strzałach pojawi się Carlos, który wspomoże cię w walce. Po krótkiej cut-scence nie przestawiaj strzelać do bossa.
 • Po chwili Nemesis ocknie się i zacznie biegać po ścianie, wokół areny. Wówczas masz chwilę, aby uzupełnić zapasy - leżą przy ścianie (1).
 • Na arenie pojawią się zombie, które będą przeszkadzać w walce. Postaraj się je szybko załatwić lub po prostu omijaj ich, skupiając się najważniejszym celu, czyli Nemesisie.
 • Gdy - po chwili - Carlos podpowie ci, na którym silosie przyczaił się boss (2). Zareaguj od razu i wyceluj w czerwony kwadrat (3). Wróg zostanie porażony prądem i padnie na ziemie. Podbiegnij do niego i zadaj mu serię obrażeń ze strzelby, granatnika lub rewolweru, gdyż te bronie wyrządzą mu największą krzywdę.
 • Gdy boss się podniesie, ruszy w twoją stronę. Skup się na obronie, a przede wszystkim na unikach.
 • Po kilku atakach Nemesis znowu zacznie swój szaleńczy bieg wokół areny. Pojawią się kolejne zombie, więc spróbuj szybko się ich pozbyć.
 • Obserwuj jednocześnie, gdzie znajduje się potwór. Możesz liczyć na podpowiedź Carlosa - strzel znowu z broni palnej w czerwony kwadrat umieszczony na silosie, na którym przebywa Nemesis, gdy twój partner wskaże ci miejsce położenia celu.
 • Drugie porażenie prądem powinno wystarczyć do ubicia maszkary. Jeśli bestia nadal będzie żyła, powtórz powyższe czynności.

Po wszystkim przejdź do pomieszczenia, w którym zapiszesz stan rozgrywki i uzupełnij zapasy. To nie koniec walki. Czeka cię jeszcze jedno trudne starcie.

Następnie: Resident Evil 3 - zakończenie: finałowa walka z Nemesisem w NEST 2 (2)

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - NEST 2, próbka, probówka, szczepionka

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze