Skip to main content

Remake System Shock jest już niemal gotowy. Trwa szlifowanie detali

Ale na premierę poczekamy.

Twórcy remake'u legendarnego System Shock zapewniają, że produkcja jest już niemal gotowa i obecnie prace koncentrują się już głównie na szlifowaniu szczegółów.

Jak napisano w aktualizacji opublikowanej na Kickstarterze, obecnie grę „można przejść od początku do końca”, a nacisk jest teraz stawiany na „dopracowanie poziomów, wprowadzenie dodatkowych obiektów, animacji i elementów graficznych”.

Na premierę nadal przyjdzie jednak poczekać. Odpowiedzialne za prace studio Nightdive przyznaje, że zdaje sobie sprawę z głosów niezadowolenia w temacie długich oczekiwań i opóźnień. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzono już w 2016 roku.

Zobacz na YouTube

„Chcemy zrobić to właściwie. Zapewniamy, że nic nie stoi na przeszkodzie i gra się ukaże, a cierpliwe oczekiwania zostaną wygrodzone satysfakcjonującym tytułem” - napisano.

Jak dodano, deweloperzy planują wydać remake razem z System Shock 2: Enhanced Edition, a w planach na dalszą przyszłość jest jeszcze wersja VR.

Remake poprawi głównie grafikę, dostosowując oprawę do nowoczesnych standardów, ale bez wpływu na fabułę i rozgrywkę. Gra jest osadzona w 2072 roku, a głównym bohaterem jest haker, który budzi się na stacji kosmicznej opanowanej przez sztuczną inteligencję o nazwie Shodan.

Zobacz także