Skip to main content

Remake System Shock coraz bliżej. Gra dostała nowy, klimatyczny zwiastun

Premiera jeszcze w maju.

Premiera System Shock Remake już za rogiem, Night Dive Studios opublikowało więc nowy zwiastun odświeżonego klasyka. Materiał zawiera sporo fragmentów rozgrywki i z pewnością zadowoli fanów.

Warto zaznaczyć, że od publikacji ostatniego trailera minął już niemal rok. Trzeba przyznać, że gra prezentuje się całkiem nieźle. Ponownie otrzymaliśmy wgląd w krwawy system walki wręcz oraz przyzwoitą jak na współczesne możliwości oprawę graficzną. Pojawiają się także dobrze znani przeciwnicy i kultowy już interfejs, choć oczywiście w odnowionej formie.

Remake System Shock zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, konkretnie 30 maja. Jakiekolwiek opóźnienia nie powinny wchodzić w grę, bowiem o „ozłoceniu” produkcji dowiedzieliśmy się już dwa tygodnie temu. Odświeżone wydanie zmierza na PC, ale w planach jest także wersja na konsole PlayStation i Xbox obu generacji. Szczegóły poznamy zapewne dopiero po premierze.

Tytuł zaoferuje poprawianą grafikę dostosowaną do współczesnych standardów, ale bez ingerencji w fabułę i model rozgrywki. Opowieść osadzono w 2072 roku. Głównym bohaterem jest haker, który budzi się na stacji kosmicznej opanowanej przez sztuczną inteligencję o nazwie Shodan. Fabuła wciąż jest nieliniowa i nie zmieniła się względem pierwowzoru.

Deweloperzy opracowali za to nowe warianty przeciwników, dzięki którym późniejsze etapy rozgrywki powinny stanowić o wiele większe wyzwanie. Dodano także nowe efekty broni oraz niezwykle popularny ostatnimi czasy system rozczłonkowywania wrogów. Kto wie, być może przebije nawet Dead Island 2.

Read this next