Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Silent Hill 2 powstaje podobno w Polsce. Projekt Bloober Team

Nadchodzi też „pełnoprawna” odsłona.

Zespół Bloober Team z Krakowa zajmuje się podobno remake’iem Silent Hill 2. Tytuł ma zaoferować rozbudowane zagadki i być czasowo dostępny wyłącznie na PlayStation.

Takie wieści przekazał na Twitterze niejaki „Nate The Hate”. Youtuber jest stosunkowo mało znany, lecz jego doniesienia poparł wkrótce dziennikarz Jeff Grubb, już znacznie bardziej rozpoznawalny.

Bloober Team ma rzekomo rozbudować oryginał z 2001 roku, szykując także dodatkowe zakończenia. Co więcej, równolegle powstaje podobno całkiem nowa, „pełnoprawna” odsłona serii, choć nie wiadomo, jakie studio za nią odpowiada.

„Nie wszystkie moje źródła są bezpośrednie, ale niemal wszystko się zgadza” - napisał Grubb. „Największą wskazówką jest moim zdaniem fakt, że Konami planowało wielkie ogłoszenie na E3 w ubiegłym roku, z czego ostatecznie się wycofano”.

Warto przypomnieć, że Bloober Team już we wrześniu ubiegłego roku informowało, że na lata 2022-2025 szykuje „dwa duże projekty AAA w gatunku horror”, w tym jeden - co kluczowe - „w partnerstwie z Konami”, wydawcą Silent Hill.

Inne źródła - tym razem serwisu VGC - informują natomiast, że japońska firma planuje trzy produkcje Silent Hill: remake „dwójki”, „pełnoprawną” odsłonę, a do tego jeszcze mniejszy, odcinkowy tytuł od studia Annapurna Interactive.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Silent Hill 2

PS2

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze