Skip to main content

Remake Silent Hill 2 na pierwszych obrazkach. Wyciekły materiały z oczekiwanego horroru

Niestety niskiej jakości i pochodzące z wersji testowej.

W Internecie krążą obrazki pochodzące rzekomo z remake'u Silent Hill 2, nad którym najprawdopodobniej pracuje polskie studio Bloober Team. Jest kilka screenów niskiej jakości oraz grafika koncepcyjna.

Zgodnie z wiedzą Dusk Golema, a więc insidera zajmującego się Silent Hill i Resident Evil, screeny pochodzą z wersji gry testowanej wewnętrznie w studiu, a właściwie demonstracji, którą Bloober Team przygotowało jeszcze przed otrzymaniem od Konami zielonego światła na projekt. „To nie jest osteteczny wygląd gry” - podkreśla Golem.

Wiarygodność obrazków i fakt, że pochodzą z bardzo wczesnej wersji produkcji potwierdzają źródła VGC, więc można je uznać za prawdziwe. Informatorzy wspominają też, że Silent Hill 2 będzie czasowym exclusivem konsolowym PlayStation, ale gra zadebiutuje równocześnie na PC.

Jest jeszcze wspomniana grafika koncepcyjna, która przedstawia znanego nie tylko miłośnikom serii Piramidogłowego.

Od dłuższego czasu o Silent Hill mówi się w parze z polskim Bloober Team. W ubiegłym roku twórcy The Medium podpisali umowę o strategicznej współpracy z Konami, a potem deweloperzy przyznali, że pracują nad marką horrorów od znanego wydawcy.

Zobacz także