Skip to main content

Kolejne przecieki o Silent Hill 5 i wieści z obozu Konami

Prawdopodobnie dostaniemy grywalne "demo koncepcyjne".

Przed targami Tokyo Game Show, które odbędą się za niecałe dwa tygodnie, Konami mierzy się z ogromnymi wyciekami. W sieci pojawiają się kolejne informacje o Silent Hill 2 Remake, Silent Hill 5 oraz demie koncepcyjnym na wzór P.T.

Informator DuskGolem przekonuje, że na konsole Sony i PC zmierza grywalne demo koncepcyjne pod nazwą Silent Hill Playable Concept „Sakura”, które ma w założeniu przypominać P.T. („Playable Teaser”). Zdaniem leakera, będzie to pokaz i przedsmak tego, czego możemy spodziewać się po Silent Hill 5, które również ma znajdować się w produkcji japońskiego studia.

Insiderzy potwierdzają przecieki sprzed kilku miesięcy.

Insider przestrzega jednocześnie przed spoilerami, które mogą trafić do sieci. Jego zdaniem historia Sakury jest naprawdę ciekawa, a rozwiązanie zagadki i połączenie faktów daje wielką satysfakcję, więc lepiej przeżyć to samemu. Na razie nie doszło do wycieku szczegółów fabuły.

Remake Silent Hill 2 wiązany jest z Bloober Team. Ma to być punkt startowy wieloletniej współpracy polskiego studia i Konami. Gra ma zadebiutować jednocześnie na PlayStation oraz PC, jednak na konsolach Microsoftu pojawi się dopiero po roku od premiery. Pojawiły się też znane już materiały z bardzo wczesnej wersji Silent Hill 2 Remake, ale tym razem dostępne są w lepszej jakości.

Konami prawdopodobnie planuje również oddanie pobocznych historii w uniwersum Silent Hill w ręce mniejszych deweloperów. Plotkuje się, że nad jednym z takich projektów może pracować Annapurna Interactive.

Zobacz także