Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Layers of Fear na długim gameplayu. Bloober Team zapewnia ciarki na plecach

Premiera w czerwcu.

Studio Bloober Team opublikowało pokaz rozgrywki z Layers of Fear, a więc remake’u serii psychodelicznych horrorów. Długi materiał prezentuje efektowną warstwę wizualną i podstawowe elementy rozgrywki.

Na sam początek uspokajamy. W ponad 11-mintowym materiale nie pojawia się zbyt wiele przerażających maszkar i straszaków. Gęstą atmosferę horroru podkreślają za to wszechobecny mrok, niepokojące wizje protagonistki i budzące grozę dźwięki.

Sam scenariusz gameplayu nie jest zbyt skomplikowany. Bohaterka eksploruje tajemniczą rezydencję mierząc się równocześnie z natarczywymi wizjami. Zgodnie z duchem oryginału, ściany domostwa wypełniają liczne obrazy. W pewnym momencie akcja przenosi się do samego źródła koszmaru, oblepionego dziwną, mroczną materią.

Choć pokaz rozgrywki nie porywa akcją, to ciężko nie zwrócić uwagi na dopieszczoną warstwę audiowizualną. Efekty falującego ekranu dobrze współgrają z przerażającą scenerią, a połączenie klasycznej muzyki i koszmarnego domostwa potrafi wywołać ciarki na plecach. Wysoki poziom grafiki nie powinien być zaskoczeniem, tytuł powstaje bowiem na silniku Unreal Engine 5.

Przypomnijmy, że Layers of Fear to remake łączący dwie poprzednie odsłony cyklu. Projekt przedstawi historię znaną z pierwszego Layer of Fears i dodatku Inheritance, a także oficjalnego sequela. Tytuł zadebiutuje w czerwcu 2023 roku na platformach PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Layers of Fear stanowi ostateczną i kompletną, ale i zaskakującą wersję historii artystów zniewolonych przez obsesje. Przygotuj się na wyjątkowe doświadczenie grozy dzięki wzbogaconym wątkom fabularnym, które rzucą nowe światło na całokształt opowieści” - napisano w opisie gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Layers of Fear

PS4, Xbox One, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze