Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Redfall - misje: jak aktywować

Jak podejmować się zadań głównych oraz pobocznych.

W Redfall przyjdzie nam przede wszystkim wykonywać różnorodne zadania, w tym misje główne i poboczne oraz związane z kryjówkami. Na tej stronie dowiesz się, jak przyjmować różne rodzaje zleceń oraz śledzić ich progres.


Na tej stronie:


Zacznijmy od tego, że wszelkie postępy w trybie kooperacji zapisują się wyłącznie dla postaci hosta, czyli gracza, który założy grę sieciową. Inne osoby zachowają zdobyte przedmioty i doświadczenie, ale po powrocie do swojej gry będą musiały zaliczać poszczególne misje osobno i na własne konto.


Główne misje

Zadania główne związane z postępami fabularnymi dostępne są z poziomu naszej kwatery głównej. Musimy tu znaleźć Pokój odpraw, w którym umieszczona jest duża mapa i różnej maści notatki. Do pokoju odpraw prowadzi nas ikona z gwiazdką. W remizie strażackiej pokój odpraw znajdziemy na pietrze, gdzie wejdziemy po schodach.

W Pokoju odpraw należy aktywować tablicę z notatkami i mapą - zobaczymy wtedy menu wyboru dostępnych misji głównych. W miarę naszych postępów dostępnych stanie się coraz więcej misji, a na ekranie wyboru zadań zobaczymy też, które misje już ukończyliśmy.

UWAGA: Czasami trzeba ukończyć więcej niż jedną misję, by zyskać dostęp do następnego etapu fabuły. Czasami progres blokowany jest przez konieczność wykonania dodatkowych czynności, jak zdobycie trzech czaszek poruczników, co wiąże się z wykonaniem trzech zadań kryjówek i pokonaniem silnych przeciwników.


Misje poboczne

Poza misjami fabularnymi w Redfall natrafimy też na sporo zadań pobocznych, które przeważnie nie są wymagane do ukończenia gry, ale pozwalają lepiej poznać tło wydarzeń w opanowanym przez wampiry miasteczku i zdobyć nieco doświadczenia oraz przydatnych przedmiotów.

Zadania poboczne oznaczone są wykrzyknikami i można natknąć się na nie dosłownie wszędzie, choć najczęściej znajdziemy je w kwaterze głównej lub w kryjówkach. Mogą zlecić je nam postacie niezależne, ale równie dobrze misje może rozpocząć znaleziona notatka czy choćby maszyna do popcornu wymagająca naprawy.

Wystarczy aktywować osobę lub przedmiot oznaczony wykrzyknikiem, a następnie przytrzymać przycisk akcji, aby zaakceptować zadanie.

UWAGA: W danej chwili możemy mieć aktywne tylko jedno zadanie. Jeśli jesteśmy w trakcie wykonywania innej misji, podjęcie się kolejnej może być zablokowane do czasu ukończenia tego, co mamy do zrobienia w danym momencie.


Misje kryjówek

Ostatnim rodzajem zadań są misje kryjówek. W tym przypadku trzeba najpierw odnaleźć i zabezpieczyć kryjówkę. Gdy znajdziemy się wewnątrz, należy poszukać dużej planszy z prowizoryczną mapą. Jej aktywacja pokaże nam menu wyboru dostępnych misji.

Cele tych zadań przeważnie zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie danej kryjówki. Po wykonaniu wszystkich zadań w danej kryjówce odblokujemy dostęp do zadania specjalnego, jakim jest namierzenie i zlikwidowanie porucznika, czyli potężnego wampira. Są to ciężkie starcia, do których trzeba się nieco przygotować.

WSKAZÓWKA: Ukończenie jednego z głównych zadań wymaga pokonania trzech poruczników, więc jeśli tylko trafisz na swojej drodze na kryjówkę, warto od razu ją odblokować i wykonać związane z danym miejscem zadania.


Następne: Redfall - kryjówki: czym są i jak odblokować

Spis treści: Redfall - poradnik i najlepsze porady

Poprzednie: Redfall - szybka podróż: czy jest, jak korzystać

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze