Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reality 51 - studio The Farm 51 stawia na wirtualną rzeczywistość

Wycieczka do Czarnobyla.

Przedstawiciele firmy The Farm 51 z Gliwic podczas imprezy GDC w San Francisco rozmawiali z partnerami w kwestii rozwijanej technologii rzeczywistości wirtualnej - Reality 51. Teraz studio opublikowało więcej szczegółów na temat tego rozwiązania.

Technologię ogłoszono na konferencji „Nowy wymiar rzeczywistości” w ubiegłym tygodniu. Jest to odpowiedź na rozwijający się rynek urządzeń i aplikacji wirtualnej rzeczywistości. Pierwsze, przygotowane już projekty to między innymi wizualizacja VR dla supersamochodów firmy Arrinera.

„Chcemy być pionierami na rynku wirtualnej rzeczywistości, który już zaraz wybuchnie dzięki urządzeniom VR od takich gigantów jak Samsung, Sony, Facebook i Oculus. Nasza technologia, Reality 51, idealnie wpasowuje się w ten nadchodzący przełom” - komentuje Wojciech Pazdur, dyrektor kreatywny Reality 51.

Większym pomysłem jest aplikacja pozwalająca na wirtualny spacer po Czarnobylu i Prypeci. Projekt zadebiutuje w kwietniu przyszłego roku, na 30. rocznicę awarii w elektrowni atomowej.

Reality 51 „ma bardzo wiele zastosowań. Medycyna, edukacja, wirtualna turystyka, branża wojskowa, to tylko pierwsze z brzegu branże, które bardzo zyskają na wejściu w wirtualną rzeczywistość” - dodał deweloper.

Równocześnie The Farm 51 nie rezygnuje z produkcji gier. Obecnie rozwijana jest strzelanka Get Even oraz projekt Free to Play.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze