Skip to main content

Ranking Gier 2017 - najlepsze gry roku

Top 30 gier na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Mijający rok dostarczył graczom wiele interesujących doznań w niemal każdym możliwym gatunku. Przed wami najlepsze gry 2017 roku. Choć kolejność tytułów jest prawie przypadkowa, zestawienie powstało nie tylko na podstawie naszych redakcyjnych opinii.

Zwracaliśmy więc uwagę na werdykty recenzentów naszego serwisu - głównie rekomendacje - ale także średnie ocen krytyków z całego świata, na podstawie wyników w serwisie Metacritic. To platforma zbierająca oceny serwisów i pism branżowych o grach.

W rankingu gier za rok 2017 znajdują się nie tylko najgłośniejsze tytuły wysokobudżetowe. W naszym zestawieniu poświęcamy też miejsce grom mniejszym, ale również zapewniającym długie godziny rewelacyjnej zabawy.

Przy każdym tytule zawarliśmy podstawowe informacje o platformach, na jakich dostępna jest gra, dacie premiery i wersji językowej, a także odnośniki do naszych recenzji i poradników oraz wymagań sprzętowych na PC.

Niniejszy ranking jest na bieżąco aktualizowany - jeśli do końca roku pojawi się wartościowa propozycja, zostanie dodana do zestawienia.

Zaczynamy!


Assassin's Creed Origins

Asasyńska seria powróciła po dłuższej przerwie, aby zaproponować fascynującą wycieczkę do Egiptu, oferując przy tym ogromny świat do zwiedzenia. W grze wcielamy się w Bayeka z Siwy, który wraz ze swoją żoną - Ayą - kierowani są chęcią zemszczenia się na ludziach, którzy przyczynili się do ich rodzinnej tragedii.

Wirtualny Egipt to największy świat w historii serii, lecz tym razem - ze względu na charakter terenu - mniej tu wspinania się, a także skrytobójstwa. Assassin's Creed Origins stawia bowiem bardziej na bezpośrednią walkę przy użyciu ogromnej ilości oryginalnych broni.

Gra może pochwalić się interesującą fabułą, a także zróżnicowanymi zadaniami pobocznymi i innymi aktywnościami. Wśród tych ostatnich znajdując się choćby pasjonujące zagadki papirusu, a także możliwość eksploracji grobowców. Każdy powinien sprawdzić przygody Bayeka w wirtualnym Egipcie.

Nowy Asasyn zachwyca na każdym kroku

Zobacz kolejną grę na następnej stronie