Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rage 2 ze światem mniejszym niż w Just Cause 4, ale bardziej zagęszczonym

Nie zabraknie wielu atrakcji.

Rage 2 zaoferuje otwarty świat, ale okazuje się, że przygotowany teren jest mniejszy niż w Just Cause 4, czyli poprzednim projekcie współodpowiedzialnego za grę studia Avalanche.

Kierownik pracującego nad produkcją id Software - Tim Willits - udzielił wywiadu serwisowi DualShockers. W rozmowie zapytano dewelopera, czy obszar dostępny w strzelance jest większy niż w najnowszej odsłonie przygód Rico Rodriqueza.

- Świat jest mniejszy, ale za to bardziej zagęszczony. W grze nie mamy więc samolotów odrzutowych, którymi można byłoby przelecieć tysiące kilometrów, ale na każdym rogu staraliśmy się umieścić coś atrakcyjnego - tłumaczy.

W Rage 2 otwarty świat można zwiedzić na kilka sposobów

Mapę wypełniono szeregiem zróżnicowanych aktywności, zarówno pobocznych, jak i związanych z głównym wątkiem fabularnym. Gracze zajmą się między innymi eliminowaniem posterunków bandytów, gniazd mutantów i ściganiem uzbrojonych konwojów.

Willits nie przedstawił konkretnych liczb dotyczących wielkości świata, który zainteresowani zwiedzą podczas rozgrywki. Podkreślił jednak, że choć jest nieco mniejszy niż w Just Cause 4, nie oznacza, że jest mały.

Zobacz: Rage 2 - premiera i najważniejsze informacje

Akcję produkcji osadzono 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Gracze wcielą się w postać o imieniu Walker (do wyboru kobieta lub mężczyzna), której osadę zaatakowała organizacja zwana Autorytetem.

Rage 2 zadebiutuje 14 maja na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: DualShockers

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze