Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 z nową funkcją. Gracze mogą łatwo przesyłać filmy i screenshoty do aplikacji

A także pobierać je do galerii.

Sony bez wcześniejszych zapowiedzi udostępniło na PlayStation 5 opcję automatycznego przesyłania wykonanych na konsoli zrzutów ekranu i klipów do aplikacji na urządzenia mobilne. Funkcja nie działa jeszcze w Polsce, ale wkrótce może się to zmienić.

Użytkownik musi najpierw włączyć automatyczne przesyłanie materiałów z poziomu PS5 oraz aplikacji, a następnie wszystkie filmy i zdjęcia, które wykona, będzie mógł łatwo obejrzeć na smartfonie lub tablecie, a nawet pobrać je do galerii na urządzeniu.

System ma jednak pewne ograniczenia. Treści są dostępne w aplikacji przez 14 dni od ich utworzenia, a filmy mogą mieć maksymalnie 3 minuty i są zapisywane w rozdzielczości 1080p. Użytkownik nie może też samemu decydować, które materiały przesyłać, a które nie. Dla jasności wspomnijmy też, że automatyczne przesyłanie nie współpracuje z PS4.

Narzędzie było już wcześniej dostępne, ale tylko w Japonii i Kanadzie. Teraz trafia do graczy ze Stanów Zjednoczonych, więc wkrótce zapewne będą się nim cieszyć również Europejczycy.

Tagi

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze