Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przychody Microsoftu z sektora gier największe w historii

Wyniki finansowe za ostatni kwartał 2018 roku.

Z opublikowanych przez firmę Microsoft wyników finansowych za ostatni kwartał 2018 roku wynika, że koncern uzyskał największe przychody z sektora gier w historii. Wzrasta ponadto liczba użytkowników usługi Xbox Live.

Dział gier giganta z Redmond uzyskał przychody w wysokości 4,3 miliardów dolarów, przewyższając wynik z zeszłego roku o 8 procent. Rezultat nie jest jednak zasługą sprzedaży sprzętu, bo w tym sektorze zanotowano spadek o 19 procent (dzięki, GamesIndustry).

Do rekordowego wyniku przyczyniła się natomiast sprzedaż oprogramowania oraz usługi. Dzięki grom - w szczególności produkowanym przez studia zewnętrzne - oraz subskrypcji Game Pass, Microsoft uzyskał o 31 procent wyższe przychody z działu niż w ubiegłym roku.

Abonament Game Pass pozwala między innymi na granie w Forzę Horizon 4

Liczba użytkowników Xbox Live wzrosła natomiast o 8 procent, osiągając pułap 64 milionów osób - wliczając konsole, PC i urządzenia mobilne.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Microsoft wykupił kilka studiów, między innymi Obsidian Entertainment, zwiększając liczbę wewnętrznych zespołów do 13.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze