Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft przejmuje studia Obsidian oraz inXile

Twórcy Fallout: New Vegas i nowego Tormenta.

Podczas wczorajszej konferencji X018 w Meksyku, przedstawiciele Microsoftu oficjalnie poinformowali, że firma przejęła studia Obsidian Entertainment oraz inXile Entertainment.

Obsidian odpowiedzialny jest za wiele uznanych gier RPG, jak choćby Fallout: New Vegas, KOTOR 2, Pillars of Eternity 2 czy South Park: Kijek Prawdy.

Założone przez Briana Fargo inXile stworzyło do tej pory między innymi Torment: Tides of Numenera, Wasteland 2 oraz najnowszą odsłonę cyklu Bard's Tale.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy włączyć doświadczenie jednego z najważniejszych studiów odpowiedzialnych za gry RPG do Microsoft Studios” - napisali w oświadczeniu dla Eurogamera przedstawiciele Microsoftu o przejęciu firmy Obsidian.

Microsoft podkreśla też, że studio „zachowa swoją wyjątkową kulturę pracy”, rozbudowując swoje możliwości i kreatywne wizje. W materiale wideo niektórzy deweloperzy zaznaczają, że są zadowoleni z zakończenia kilkunastoletniego okresu niepewności co do sytuacji finansowej studia.

Obsidian rozpoczęło jakiś czas temu prace nad nową, dużą grą RPG, niezwiązaną z żadną istniejącą marką. Nie wiadomo jeszcze, czy tajemniczy projekt został również przejęty przez Microsoft.

Studio inXile pracuje między innymi na trzecią częścią postapokaliptycznego cyklu Wasteland.

Tagi
O autorze
Komentarze