Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przetasowania w Naughty Dog. Odchodzi jeden z szefów

Evan Wells wybrał emeryturę.

Evan Wells tylko do końca roku będzie jednym z szefów Naughty Dog. Zasłużony deweloper spędził w tym studio ostatnie 25 lat zawodowej kariery.

Menedżer był kluczowym pracownikiem firmy od ponad dwóch dekad, a w ostatnich latach zajmował właśnie stanowisko współ-prezesa w duecie z Neilem Druckmannem, który ujawnił teraz nowe struktury zarządzające w zespole odpowiedzialnym za Uncharted czy The Last of Us.

„Po 25 latach pracy w Naughty Dog chciałem podzielić się z wami informacją, że zdecydowałem się przejść na emeryturę wraz z końcem tego roku” - napisał Wells w oświadczeniu. „Jest to coś, o czym rozmawiałem z zespołem kierowniczym Naughty Dog od ponad roku, a z Neilem nawet dłużej”.

Decyzja niesie ze sobą przytłaczające i sprzeczne emocje, ale zdałem sobie sprawę, że jestem zadowolony z mojego czasu spędzonego w studiu i z wszystkiego, co osiągnęliśmy razem w ciągu ostatnich 25 lat” - dodał. „Nie mógłbym być bardziej pewny zdolności Neila do dalszego prowadzenia firmy. Nadszedł właściwy czas, abym dał jemu i innym członkom zespołu kierowniczego studia możliwość poprowadzenia działalności w pomyślną przyszłość”.

Druckmann pozostanie na zajmowanym stanowisku, przejmując także obowiązki dyrektora do spraw kreatywnych. Alison Mori - dotychczasowa dyrektora operacyjna - doda do tego rolę menedżerki całego studia, a Arne Meyer pozostanie dyrektorem ds. komunikacji.

Christian Gyrling (dyrektor programowania) został dyrektorem technologicznym, podczas gdy Erick Pangilinan oraz Jeremy Yates poprowadzą dział artystyczny. Anthony Newman (jeden z reżyserów The Last of Us: Part 2) awansuje tymczasem do roli szefa produkcji i projektowania.

Choć założycielami Naughty Dog byli Jason Rubin oraz Andy Gavin, to duet ten podczas opuszczania studia namaścił właśnie Wellsa do roli nowego szefa, w 2004 roku. Firma często operowała w podwójnej strukturze przywódczej, a współ-szefem u boku Wellsa był na początku Stephen White, a potem Christophe Balestra oraz właśnie Druckmann, ten ostatni od 2020 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze