Skip to main content

Naughty Dog podobno chowa przed nami gotową wersję The Last of Us 2 na PC

Prace zakończono już dawno temu.

Zdaniem uznanego leakera „Billbil-kuna”, Naughty Dog wstrzymuje się przed zapowiedzią The Last of Us Part 2 na PC, choć projekt jest już gotowy od wielu miesięcy. Najwyraźniej studio czeka już tylko na odpowiednią okazję do ujawnienia nowego wydania.

Billbil-kun wyrobił sobie renomę leakera właściwie nieomylnego, raz po raz trafnie przewidując ruchy Sony i innych wydawców, więc możemy raczej śmiało przyjąć, że coś jest na rzeczy. Jak wyjaśnia na łamach artykułu w Dealabs, produkcja oficjalnego portu The Last of Us 2 na PC miała zostać zakończona już w listopadzie zeszłego roku.

Jak czytamy dalej, prace nad grą rozpoczęto podobno w 2021 roku. Przecieki na temat zbliżającej się zapowiedzi pojawiły się natomiast już w kwietniu, gdy inny leaker - „Silknigth” - ogłaszał w serwisie X, że następnym portem Sony na PC będzie właśnie The Last of Us 2. Dziś wiemy jednak, że wcześniej pecetowcy zagrają w God of War: Ragnarok.

Skoro mamy już remaster, to najwyższa pora na wydanie pecetowe.Zobacz na YouTube

Skąd jednak tak duże opóźnienie, skoro jest już rzekomo gotowa do premiery? Billbil-kun przypuszcza, że Sony zamierza połączyć debiut The Last of Us 2 na PC z premierą 2. sezonu serialu od HBO. Oznaczałoby to, że tytuł ukaże się nie prędzej niż w 2025 roku, a więc niemalże 5 lat po ukazaniu się na PlayStation 5.

Teraz pozostaje już tylko czekać na oficjalne ogłoszenie, które pojawi się najpewniej na kolejnym większym pokazie PlayStation. Sony nie ogłosiło własnego eventu pośród letnich pokazów gier, a mniejsze State of Play dopiero co odbyło się w zeszłym tygodniu.

Zobacz także