Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Protesty z Hongkongu przeniosły się do GTA Online

Demonstranci sieją zniszczenie w Los Santos.

Gracze z Hongkongu przenieśli trwające od kilku miesięcy protesty do GTA Online, siejąc chaos i zniszczenie na ulicach Los Santos.

Niedawna aktualizacja gry o nazwie Diamond Casino Heist wprowadziła do produkcji nowy zestaw przedmiotów. Wśród wyposażenia pojawiły się żółte kaski i maski przeciwgazowe, których używają także protestujący przeciwko rządowi Chin.

Dodatek zauważyli użytkownicy LIHKG, czyli chińskiego odpowiednika forum Reddit. Internauci postanowili zorganizować wirtualny odpowiednik demonstracji - aby wziąć udział w akcji, należało jedynie kupić i nałożyć swojej postaci wspomniane elementy garderoby.

Nie brakuje starć z policją (źródło: BBC)

Tak jak w prawdziwym świecie, protestujący zaczęli siać chaos w Los Santos, między innymi demolując stacje metra oraz niszcząc wozy policyjne za pomocą rzucanych w samochody ładunków wybuchowych.

Na nietypową akcję zareagowali zwolennicy rządu: dołączyli do demonstrujących, ale wcielając się w stróżów prawa. Pomiędzy obiema grupami doszło do starć, które wygrały osoby popierające chińskie władze - głównie ze względu na liczebność.

Gracze wykorzystali nowe przedmioty (źródło: BBC)

Zobacz: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Tegoroczne protesty rozpoczęły się w czerwcu, kiedy Chiny ujawniły plany wprowadzenia ustawy umożliwiającej ekstradycję podejrzanych z Hongkongu. Z czasem uczestnicy zaczęli domagać się większej autonomii, zwracając uwagę na autorytarne metody chińskiego rządu.

Wydarzenie w GTA Online nie jest jedynym związkiem demonstracji z grami. Kilka tygodni temu profesjonalny zawodnik Hearthstone podczas transmisji z zawodów wyraził wsparcie dla protestujących, za co został ukarany przez Blizzarda. Decyzja spotkała się z krytyką graczy.

Źródło: BBC

Następnie: Wiedźmin - serialowy Geralt woli grać na PC, niż wychodzić z domu

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły