Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Program Xbox Game Preview trafi na Windows 10

Early Access od Microsoftu.

Na rozpoczynającym się dzisiaj gamescomie przedstawiciele Microsoftu ujawnili, że znany z Xbox One program Xbox Game Preview jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony na komputerach z Windowsem 10.

Inicjatywa ma działać podobnie do popularnego Early Access na Steamie. Gracze będą więc mogli kupować nieukończone wersje gier, by pomóc twórcom w dalszym rozwoju danego tytułu.

Pierwszą produkcją, która zostanie wydana w ramach Xbox Game Preview na Windowsie 10 ma być Everspace - kosmiczny symulator od niezależnego studia Rockfish Games. Na realizację projektu we wrześniu ubiegłego roku autorzy zebrali za pośrednictwem Kickstartera ponad 420 tysięcy euro.

Na razie nie wiadomo jednak czy program dostępny będzie w Polsce. Tym bardziej, że rodzimi posiadacze Xbox One nadal nie mogą kupować wczesnych wersji gier, choć na konsolach wspomnianą inicjatywę uruchomiono latem ubiegłego roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze