Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Problemy techniczne mogą opóźnić premierę Minecrafta na PlayStation 4

Gra musi jeszcze raz przejść testy.

Minecraft: PlayStation 4 Edition może nie zdążyć z zaplanowaną na sierpień premierą. Podczas ostatnich testów Sony wykryło w grze problemy techniczne.

Odpowiedzialne za konwersję 4J Studios przekazało nowinę na Twitterze, informując o prawdopodobnym opóźnieniu.

„Podczas ostatniego testu, Sony znalazło problemy, które musimy naprawić :(” - czytamy w komunikacie. „Pracujemy, ale musimy przejść przez proces od nowa.”

Fani popularnej produkcji już od początku miesiąca czekają na ogłoszenie ostatecznej daty, nie tylko dla wersji PS4, ale także PlayStation Vita i Xbox One. Debiut w sierpniu jest jednak coraz mniej prawdopodobny.

4J Studios ogłosiło już wcześniej, że wysłało grę do Sony 12 sierpnia. Jeśli kolejne testy u wydawcy potrwają równie długo, debiut opóźni się do września.

Na temat edycji Xbox One i PlayStation Vita wiemy jeszcze mniej. Deweloperzy podobno nadal naprawiają błędy i nie zgłosili jeszcze tytułów do certyfikacji u właścicieli platform. Nie wiadomo, czy twórcy chcą wydać wszystkie edycje jednocześnie.

Szef działu Xbox - Phil Spencer - zapewnił fanów, że „sprawdza” stan Minecrafta na Xbox One, w odpowiedzi na doniesienia o błędach na PS4.

U Sony wszystkie lokalne oddziały mają własne zespoły odpowiedzialne za certyfikacje. Gry muszą więc przejść ten sam proces w SCEA (Ameryka Północna), SCEE (Europa) i SCEJ (Japonia).

W Microsofcie tytuły przechodzą jedną, globalną certyfikację na wszystkie terytoria.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze