Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (12.10 - 18.10)

Serca z Kamienia, WRC 5 i inne.

Drugi pełny tydzień października nie obfituje w wielkie hity, ale na pewno nie zabraknie atrakcji. Fani Wiedźmina 3 zamienią serca w twardy głaz, a mamy jeszcze pierwszy odcinek Minecraft: Story Mode, japońskie Tales of Zestiria czy Wasteland 2 na konsole.

Wtorek, 13 października

Deweloperzy zapowiadają, że dodatek zaoferuje „ponad 10 godzin nowych przygód, nieznanych wcześniej bohaterów, potężne potwory, wyjątkowy romans oraz całkowicie nową historię”. Kolejna nowość to system Słów Runicznych. Zawartość dodatku będzie można uruchomić z głównego menu, bez potrzeby awansowania bohatera w tradycyjny sposób.

  • Pierwszy odcinek Minecraft: Story Mode (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
    Wersja językowa: angielska

Głównym bohaterem tytułu jest Jesse, który razem z grupą przyjaciół musi odszukać Zakon Kamienia, czyli drużynę potężnych śmiałków - tylko oni mogą uratować świat przed apokalipsą. Zgodnie z założeniami innych projektów studia, podejmiemy wybory wpływające na rozgrywkę.

Nowe wydanie otrzymało podtytuł Deluxe Edition, ponieważ uwzględnia także wydany już na PC dodatek Road to Gehenna. W grze wcielamy się w istotę zbudowaną przez sztuczną inteligencję, a naszym zadaniem jest rozwiązanie 120 zagadek logicznych, umieszczonych w ruinach starożytnej cywilizacji.

Czwartek, 15 października

  • Broforce (PC, Mac, Linux)
    Wersja językowa: angielska

Broforce to kooperacyjna gra platformowa z elementami strzelanki, inspirowana filmami akcji z lat 80. i 90. Wcielamy się w postacie wzorowane na kinowych bohaterach z przeszłości, walcząc z terrorem w lokacjach podatnych na destrukcję. Każda z kilkunastu postaci dysponuje własnymi umiejętnościami i atakami specjalnymi. Dostępny jest też edytor poziomów.

Piątek, 16 października

Produkcja Telltale podejmuje akcję siedem miesięcy po wydarzeniach z „Powrótu do przyszłości 3”. Marty odzyskuje notatnik Doca, a na miejscu niespodziewanie pojawia się DeLorean, z Einsteinem w środku. Zaktualizowano tekstury i głosy postaci. Dodano także sceny zza kulis produkcji oraz wywiady z deweloperami i aktorami.

Zestiria to 14 gra w głównej serii, która obejmuje łącznie już ponad 30 tytułów - dodając spin-offy i sequele. Wcielamy się w naznaczonego „Shepherd”, walczącego z „ciemnością” w celu wyzwolenia planety i ludzkości.

Wasteland 2 to produkcja w stylu klasycznych reprezentantów gatunku - takich jak kultowy Fallout. Tytuł zadebiutował na PC jesienią ubiegłego roku. Historia opowiada o grupie Strażników - samozwańczych stróżów prawa na terenie Stanów Zjednoczonych. Projektanci przygotowali rozbudowany system tworzenia postaci, walka odbywa się w turach.

Za projekt odpowiada studio Omega Force, twórcy Dynasty Warriors - produkcja w założeniach przypomina tę właśnie serię. Wcielimy się w wybranego bohatera, by brać udział w dynamicznych starciach z setkami przeciwników. Prace wspomagają deweloperzy serii Dragon Quest: twórca Yuji Horii i kompozytor Koichi Sugiyama.

  • WRC 5 (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
    Wersja językowa: polska

WRC 5 to ponad 20 samochodów, 50 kombinezonów i teamów, wszystkie wyścigi klasy WRC, WRC 2, WRC 3 oraz Junior WRC. Do tego 65 odcinków specjalnych w 13 krajach - ponad 400 km tras wyścigowych.

Twórcy przygotowali nowy system walki - Alliance Attack - wprowadzający bonusy przy odpowiednio „zgranych” drużynach bohaterów. PJest także 40 kolejnych ras i klas postaci, a liczba modeli wyświetlanych jednocześnie na ekranie wzrosła do 100. Eksplorujemy kolejne krainy, starając się znaleźć sojuszników.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze