Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (07.09 - 13.09)

Tydzień oddechu.

Wrzesień rozpoczął się mocnymi akcentami, ale teraz tempo wyraźnie spada, by gracze mieli okazję ukończyć zakupione produkcje. Ciekawe premiery to między innymi Tearaway Unfolded i Mario Maker.

Wtorek, 8 września

  • Armikrog (PC, Mac)
    Wersja językowa: angielska

W Armikrog głównym bohaterem jest Tommynaut, eksplorujący kosmos wraz ze swoim „psem” - Beak-Beakiem. Towarzysze rozbijają się na dziwnej planecie i po spotkaniu z potworem trafiają do więzienia w tajemniczej fortecy. W prace zaangażowany jest sam Doug TenNapel, twórca między innymi The Neverhood i Earthworm Jim. Nowy projekt nawiązuje właśnie do tradycji tego pierwszego tytułu, stawiając na animację poklatkową oraz „gliniane” lokacje postacie.

Środa, 9 września

Oryginał zadebiutował jesienią 2013 roku na PlayStation Vita. Przeniesienie wielu elementów rozgrywki na PS4 byłoby trudne, dlatego deweloperzy przebudują niektóre mechanizmy i systemy, by dostosować je do możliwości kontrolera DualShock 4. Historia pozostanie w dużej mierze niezmieniona. Gracze wcielą się w posłańca, którego zadaniem jest dostarczenie bardzo ważnej wiadomości. W wersji Unfolded pojawią się zupełnie nowe lokacje.

Castle Crashers to kolorowa gra z gatunku beat 'em up, z akcją umieszczoną w średniowiecznym uniwersum fantasy. Zły czarodziej porwał cztery księżniczki, które trzeba uratować. Sytuację obserwujemy z boku, w 2D. Maksymalnie czterech rycerzy (lokalnie lub w sieci) pokonuje kolejne etapy, rozprawiając się z przeciwnikami. Zbieramy też punkty doświadczenia i różne bronie, wpływające na statystyki.

Piątek, 11 września

Chwytamy za stylusa, by z wielu elementów budować planszę dla Mario. Twórcy nie ograniczają właściwie w żaden sposób naszych działań - jeżeli zechcemy, możemy cały poziom wypełnić setką przeciwników. W dowolnym momencie korzystania z kreatora możemy przełączać między dwoma stylami graficznymi - klasycznym, znanym z „pegasusowego" Mario, oraz współczesnym, przypominającym oprawę New Super Mario Bros. z Wii U.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze