Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier (30.11 - 06.12)

Just Cause 3, Rainbow Six Siege i inne.

Końcówka roku ma w rękawie jeszcze dwie większe premiery: Rainbow Six Siege oraz Just Cause 3. Jest też kilka mniejszych pozycji, jak konsolowe Chivalry: Medieval Warfare czy Xenoblade Chronicles X na Wii U.

Wtorek, 1 grudnia

  • Just Cause 3 (PC, PlayStation 4, Xbox One)
    Wersja językowa: polska (napisy)

Historia w trzeciej części cyklu opowiada o rodzinnej wyspie głównego bohatera - Rico Rodrigueza - na której władzę sprawuje dyktator Di Ravello. Gracze zajmą się współpracą z rewolucjonistami, którzy walczą o lepszą przyszłość dla śródziemnomorskiego Medici.

Rainbox Six Siege stawia na sieciowe pojedynki dwóch pięcioosobowych drużyn i zaawansowany system destrukcji otoczenia. Produkcja zadebiutuje z 11 lokacjami. Dodatkowe mapy - wprowadzane w ramach rozszerzeń DLC - będą dostępne za darmo dla wszystkich graczy.

Środa, 2 grudnia

Chivalry to gra sieciowa, dostępna na PC od października 2012 roku. Gracze wcielają się w rycerzy reprezentujących cztery klasy postaci, uzbrojonych w miecze, buławy, topory, łuki, włócznie lub inne rodzaje broni z okresu średniowiecza - jest nawet sprzęt oblężniczy. Akcję można obserwować z perspektywy pierwszej osoby lub zza pleców.

Czwartek, 3 grudnia

Gra jest już dostępna w Europie na PlayStation 4, od 16 października tego roku. Wcielamy się w wybranego bohatera, by brać udział w dynamicznych starciach z setkami przeciwników. Przed starciem formujemy czteroosobową, by później swobodnie przełączać się pomiędzy jej członkami. Do pomocy mamy też potwory - maksymalnie 24 jednocześnie.

Rayman Adventures to pierwsza większa produkcja z sympatycznym bohaterem od czasu udanego Rayman Legends, dwa lata temu. Nowa gra w dużej mierze bazuje właśnie na tym tytule. Zastosowano wiele tych samych wrogów, projektów poziomów czy muzyki.

Piątek, 4 grudnia

Produkcja łączy światy serii RPG Mario & Luigi z platformówkami z cyklu Paper Mario. Rozgrywka oferuje zarówno elementy zręcznościowe, jak też walkę charakterystyczną dla fabularnego cyklu. Fabuła zaczyna się od pechowego Luigiego, który potyka się o tajemniczą książkę, z której wypadają papierowi mieszkańcy, rozbiegający się po całym Mushroom Kingdom.

Xenoblade Chronicles to rozbudowana gra jRPG, w której bohater razem z towarzyszami przemierza rozległe lokacje i wykonuje zróżnicowane zadania. Walka jest bardziej dynamiczna, niż w innych japońskich RPG - postacie poruszają się w trakcie starć, zabrakło tradycyjnego systemu turowego.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze