Skip to main content

Preload Destiny 2: Lightfall na PS5 blokuje grę. Potrzebna reinstalacja

Byle do 18:00.

Usterka w Destiny 2 sprawiła, że część osób pobierających przed premierą najnowsze rozszerzenie Upadek Światła nie może uruchomić produkcji. Jedynym rozwiązaniem jest ponowna instalacja całej gry.

„Przyglądamy się obecnie problemowi, w wyniku którego preload Lightfall został udostępniony przedwcześnie w niektórych regionach” - czytamy na Twitterze. „Rekomendujemy, by zatrzymać to pobieranie w celu dalszego grania w tytuł”.

Część graczy była z pewnością zadowolona, widząc opcję wcześniejszego pobierania dodatku. Jak się wkrótce okazało, zakończenie ściągania uniemożliwia jednak włączenie samego Destiny 2. Sytuacja powinna wrócić do normy dzisiaj o godzinie 18:00 polskiego czasu, gdy preload rozpocznie się „oficjalnie”.

Bungie do tego czasu nie wyda już żadnej aktualizacji, więc obecnie poszkodowani mają tylko jedno wyjście, jeśli chcą kontynuować zabawę na PS5: usunięcie i ponowna instalacja podstawowej wersji. Nie jest obecnie jasne, czy będzie to nadal wymagane już po rozpoczęciu „legalnego” wcześniejszego pobierania, czy też gra pozostanie zablokowana.

Chyba warto się wstrzymać, by to sprawdzić, ponieważ dzisiaj o godzinie 17:00 serwery i tak zostaną wyłączone, zapewne właśnie w ramach przygotowania do premiery rozszerzenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przerwa potrwa do jutra, do godziny 19:00 (choć możliwość logowania się zostanie przywrócona godzinę wcześniej).

Destiny 2: Upadek Światła (Lightfall) zadebiutuje o tej samej porze. Kampania opowiada o przybyciu Świadka, a twórcy przygotowali między innymi Neomunę, zaawansowane technologicznie miasto na Neptunie. Do tego nowa podklasa o nazwie Pasmo (Strand) dla każdego archetypu, z mocą Ciemności.

Read this next