Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawie jak Dead Space - gameplay z Negative Atmosphere wygląda obiecująco

Klaustrofobia i horror.

Zaprezentowany po raz pierwszy w 2019 roku horror Negative Atmosphere nabiera kształtów. Twórcy opublikowali nowy gameplay z produkcji inspirowanej cenioną serią Dead Space.

Akcja tytułu od brytyjskiego Sunscorched Studios toczy się na statku kosmicznym TRH Rusanov, gdzie główny bohater - Samuel Edwards - walczy z dawnymi towarzyszami z załogi, zamienionymi w potwory. Brzmi znajomo?

Stres sprawi, że z czasem stan psychiczny prowadzonego bohatera ulegnie pogorszeniu, co zaowocuje pojawieniem się kolejnych problemów - w postaci halucynacji.

„Każda decyzja wpłynie na Edwarda” - czytamy w opisie. Twórcy zapewniają, że działanie wbrew „ideałom” głównej postaci tylko pogorszy stan psychiczny.

Problemem na klaustrofobicznych korytarzach TRH Rusanov będą nie tylko zmutowani załoganci, ale także „niestabilne” roboty - niektóre agresywne, inne panikujące. „Przetrwanie jest... mało prawdopodobne” - obiecują deweloperzy.

Akcję w Negative Atmosphere obserwujemy w perspektywie trzeciej osoby, choć powyższy materiał wideo sugeruje, że zagramy także przy kamerze FPP. Data premiery nie jest znana.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze