Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawa do serii King's Quest wróciły do Activision, Telltale nie stworzy nowej odsłony

Jeszcze nie czas na powrót do Daventry.

Studio Telltale Games potwierdza, że prawa do klasycznej serii przygodówek King's Quest powróciły do Activision. Tym samym twórcy The Walking Dead nie stworzą nowej odsłony, którą planowano jeszcze w 2011 roku.

To były prostsze czasy

Nad nowym tytułem pracował Paul Trowe, człowiek odpowiedzialny za udane przedsięwzięcie, które zaowocuje odświeżoną wersją pierwszej części Leisure Suit Larry. Trowe planował zaangażowanie Roberty Williams, twórczyni serii King's Quest.

- Activision prawdopodobnie nie udzieli nam praw do King's Quest - tłumaczy Trowe w wywiadzie dla DigitalTrends. - Posiadało je Telltale, i to od nich mieliśmy otrzymać licencję na remake. Potem rozmawiałem z Activision i powiedzieli: „Nie, zabieramy prawa z powrotem, zrobimy to sami” - dodaje.

„Całe Telltale kocha King's Quest, ale możemy potwierdzić, że nie pracujemy już nad tą serią. W zeszłym roku rozważaliśmy możliwość udzielenia licencji i współpracę z zewnętrzną firmą, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z takiego rozwiązania. Nie wiemy, co planuje Activision” - napisał w oświadczeniu Steve Allison z Telltale.

Pierwsza część serii King's Quest - Quest for the Crown - ukazała się w 1984 roku, za produkcję odpowiadała Sierra. W następnych 14 latach wydano kolejne 8 tytułów, wszystkie zaprojektowane przez Robertę Williams. Gracz wcielał się w przedstawicieli królewskiego rodu z Daventry, którzy stawali przed przeróżnymi wyzwaniami i problemami.

W 2008 roku właściciel Sierra Entertainment, firma Vivendi Games połączyła się z Activision, by utworzyć Activision Blizzard. Tym samym prawa do wszystkich licencji Sierry przeszły właśnie do Activision.

Telltale Games pracuje obecnie nad drugim sezonem The Walking Dead, epizodyczną przygodówką opartą na popularnych komiksach Fables oraz hazardowym Poker Night 2.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły