Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Drugi sezon The Walking Dead jesienią

AKTUALIZACJA: Szef Telltale Games miał na myśli jesień bieżącego roku, a nie 2014 r.

Aktualizacja: Dan Connors, szef Telltale Games w rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiej redakcji Eurogamera „pomylił się” i błędnie podał datę premiery drugiego sezonu The Walking Dead. Nie miał na myśli jesieni 2014 r., a jesień 2013 r.

Studio Telltale wystosowało oficjalne przeprosiny i podało nowy termin, w jakim planują kontynuować wydawaną w epizodach grę: „Obecnie szacujemy, że drugi sezon The Walking Dead rozpoczniemy jesienią tego roku (2013), a nie przyszłego (2014), jak można przeczytać w ostatnio opublikowanym wywiadzie. Przepraszamy za zamieszanie i dziękujemy fanom za nieustanne wspracie”.

---

Wcześniejsze informacje (6.03.2013):

- Celujemy w jesień przyszłego roku - stwierdził Dan Connors, współzałożyciel i szef Telltale Games, zapytany o datę premiery drugiego sezonu przygodówki The Walking Dead.

Jednak, jak zdradził w zeszłym miesiącu Gary Whitta, w produkcji znajduje się „coś”, co uczyni oczekiwanie na pełnoprawny sezon The Walking Dead „mniej bolesnym”.

- Zwolniliśmy go. Wrzuciliśmy go do dołu pełnego zombie - komentuje żartobliwie Dan Connors. Dodaje jednak szybko: - Prawdopodobnie ogłosimy coś więcej już wkrótce. To będzie coś innego - przyznał.

Hej Gerwazy, daj gwintówkę!

Wracając jednak do kolejnego sezonu flagowej produkcji, szef Telltale wypowiedział się także o inspiracjach, czerpanych z popularnego serialu telewizyjnego, który również bazuje na licencji komiksu The Walking Dead.

- Drugi sezon będzie raczej związany z naszą własną opowieścią. Ale kochamy wszelkie nawiązania do produkcji telewizyjnej - wyjaśnił.

Kolejną kwestią, którą poruszył dziennikarz Eurogamera w rozmowie z Connorsem, były nowe platformy sprzętowe. Czy The Walking Dead trafi na PS4?

- Ojejku, nie wiem. Tak mi się wydaje, ale wszystko zależy od ram czasowych. Nie mamy informacji od Sony, żeby móc coś oficjalnie ogłosić - mówi.

Współzałożyciel Telltale chwalił nową konsolę. - Podoba mi się ta cała łączność pomiędzy użytkownikami. Właśnie w tym elemencie upatruję dla nas szansę. Możemy wykorzystać wprowadzane funkcje i zaoferować graczom nowe doświadczenia.

Nie ma powodów do niepokoju: jak zapewniał Connors, The Walking Dead ukaże się także na pozostałych platformach. - Będziemy wspierać wszystko inne. Możemy wydać grę na nową generację, istniejące platformy, aż na telefonach kończąc - obiecuje. - Jeszcze nigdy w karierze nie miałem do czynienia z tak płynnym przejściem, a przeżyłem już z trzy lub cztery transformacje sprzętu - dodaje.

Obecnie studio zajmuje się adaptacją komiksu „Fables”, stworzonego przez Billa Willinghama. Gra, podobnie jak popularna seria o zombie, ukaże się w epizodach. Pierwszy odcinek trafi do sprzedaży „w ciągu najbliższych miesięcy” - zapewnia szef Telltale Games.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze