Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prace nad Cyberpunk 2077: Phantom Liberty są „blisko końca”

Nie ma obaw o opóźnienia.

Wygląda na to, że tegoroczna premiera Cyberpunk 2077: Phantom Liberty pozostaje niezagrożona. CD Projekt zapewnia, że prace są już „na końcówce”. Firma rozwija jednocześnie dwa inne projekty - Wiedźmin Polaris oraz GWINTfinity.

Prace są na końcówce, dodatek jest duży i złożony. Bardzo zależy nam na tym, żeby był dopracowany. Nie myślimy o innej dacie niż ten rok” - mówił Adam Kiciński, prezes CD Projekt, podczas czatu inwestorskiego zorganizowanego przez serwis StockWatch. Przy projekcie działa aktualnie 330 deweloperów, a więc znacząca siła studia CD Projekt Red.

Możemy być pewni, że mowa konkretnie o drugiej połowie 2023 roku. Na czerwiec zaplanowano bowiem start zaawansowanej kampanii marketingowej dodatku. Możliwe, że wtedy też poznamy oficjalną lub chociażby przybliżoną datę premiery. Przypomnijmy, że gra zmierza na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S.

W dalszej części rozmowy poruszono tematy kolejnych projektów. Wiedźmin Polaris - zwany też Wiedźminem 4 - jest rozwijany przez zespół 200 deweloperów. Jednocześnie studio wciąż rekrutuje kolejnych pracowników doświadczonych z obsługą silnika Unreal Engine 5.

Obecnie przygotowujemy się pod kątem narzędzi i procesów, niektórzy deweloperzy wciąż poznają nową technologię. Niektóre z naszych zespołów współpracują bezpośrednio z Epic Games nad aspektami wspomagającymi tworzenie gier RPG z otwartym światem i rozbudowaną fabułą. Mając na myśli projekt Polaris - praca na UE5 nie spowolni, ale też nie przyspieszy tego procesu” - dodał Kiciński.

Wciąż trwają także prace nad projektem GWINTfinity, czyli narzędziem moderskim, które umożliwi graczom dalszy rozwój Gwinta po odcięciu karcianki od wsparcia twórców. W ramach przypomnienia, ostatnia duża aktualizacja trafi do gry we wrześniu. Serwery pozostaną aktywne, ale w 2024 roku nie otrzymamy już żadnych nowych kart i rozszerzeń fabularnych.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze