Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje remake pierwszej części Gothic - udostępniono działający prototyp gry

Powrót do Górniczej Doliny.

THQ Nordic nieoczekiwanie ujawniło, że trwają prace nad oficjalnym remake'iem pierwszej odsłony cyklu Gothic - firma udostępniła działający prototyp gry.

Demo mogą pobrać za darmo wszyscy użytkownicy platformy Steam, posiadający w swojej bibliotece jakąkolwiek produkcję od studia Piranha Bytes. Z doniesień internautów wynika, że ukończenie zaprezentowanej wersji zajmuje około dwóch godzin. Po przejściu sekwencji, wyświetli się ankieta, pozwalająca ocenić fragment i wskazać wady.

Nad projektem pracuje utworzony niedawno oddział THQ Nordic z Barcelony. Twórcy podkreślają, że tytuł znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju, co oznacza, że jeszcze wiele elementów może ulec zmianie. Autorzy zaznaczają, że nic nie jest „wyryte w kamieniu”.

Zobacz na YouTube

„Aby dowiedzieć się, co o inicjatywie myślą fani Gothica, postanowiliśmy rozpocząć eksperyment (…). Po zagraniu w prototyp, zdecydujecie, czy powinniśmy zrealizować pełny remake, czy pozostawić wspomnienia nietknięte” - napisali deweloperzy na Twitterze.

W oficjalnych komunikatach brakuje szczegółów na temat gry. Z zaprezentowanych materiałów wynika jednak, że gruntownych modyfikacji doczekała się oprawa graficzna, dostosowana do współczesnych standardów.

Wilki zapewne ponownie będą wymagającym przeciwnikiem

Gothic to seria, która cieszy się szczególnym uznaniem w Polsce. Pierwsza odsłona ukazała się w 2001 roku, choć do naszego kraju trafiła dwanaście miesięcy później. Akcja toczy się w fantastycznym królestwie Myrtany.

Gracze wcielają się w Bezimiennego - skazańca zesłanego do kolonii karnej w Górniczej Dolinie na wyspie Khorinis. Obszar otoczony jest przez magiczną barierę, której nie może sforsować nikt z wewnątrz.

Źródło: Steam

Następnie: Producent Xbox Series X uważa, że konsole powinny służyć tylko do grania

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Gothic

Xbox, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze