Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oczekiwany trailer Gothic Remake bez rozgrywki, ale za to z klimatem

Spacerem po brutalnym świecie.

Wielu na to czekało. W sieci opublikowano nowy zwiastun Gothic 1 Remake, w którym możemy rzucić okiem na jedną z klimatycznych lokacji. Niestety twórcy nie zdecydowali się na materiał pochodzący bezpośrednio z rozgrywki.

Zamiast tego najnowszy trailer Gothica opatrzony jest informacją, że materiał powstał „w całości na silniku gry” (in-engine). Nie jest to do końca to, na co czekali fani i czego można było spodziewać się po ostatnich zapowiedziach, choć to nadal najobszerniejszy materiał, z jakim mieliśmy do czynienia, odkąd produkcja gry została zresetowana.

Dwuipółminutowy film zabiera nas na wycieczkę śladem pewnego rzezimieszka, który przechadza się po Starym Obozie - od północnej bramy aż do areny. Po drodze możemy zobaczyć skrawki codziennego życia w brutalnym świecie, a być może i wypatrzymy znajome twarze, jak choćby postać charakterystycznego kucharza. Nie brak brudu, przemocy, ani gęstego klimatu.

O ile pod względem stylu i liczby detali na ekranie nowa wersja Gothica prezentuje się bardzo dobrze, o tyle niestabilny klatkaż widoczny na wielu ujęciach może budzić obawy. Rzecz jasna mamy tu do czynienia z rozwojową wersją produkcji, a sam materiał nie przedstawia właściwej rozgrywki, jeśli jednak gra działa podobnie, to wymagać będzie jeszcze sporo pracy nad optymalizacją. Miejmy również nadzieję, że agresywny efekt rozmycia ruchu da się wyłączyć w ustawieniach grafiki.

Pod względem atmosfery chyba niczego tu nie brakuje, a całość wypada bardzo intrygująco. Z pewnością powrót do znanego świata w nowych barwach będzie ciekawym doświadczeniem, choć nadal nie mamy pewności, kiedy właściwie przekonamy się o tym na własnej skórze. Gothic 1 Remake zadebiutuje na PC, PS5 i Xbox Series X/S w bliżej nieokreślonym terminie, raczej nie wcześniej, niż w przyszłym roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze