Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producent Xbox Series X uważa, że konsole powinny służyć tylko do grania

Wirtualna rozrywka priorytetem dla Microsoftu.

W komunikacie poświęconym Xbox Series X szef działu gier w Microsofcie - Phil Spencer - stwierdził, że konsole powinny służyć tylko do grania.

Menedżer podkreślił, że firma i cała branża wkraczają właśnie w następną generację, która powinna „natychmiastowo wchłonąć” użytkownika do cyfrowych światów - uniwersów będących „bardziej autentycznymi, wciągającymi, interaktywnymi i zaskakującymi”.

Jedną z gier zmierzających na Xbox Series X jest Senua's Saga: Hellblade 2

„Nazwa Xbox jest wyrazem naszej głębokiej historii związanej z grami, wielkiej pasji naszego zespołu oraz naszego zobowiązania wobec fanów i przyszłości wirtualnej rozrywki w Microsofcie. Oznacza też nasze przekonanie, że konsola powinna być tylko do grania” - napisał.

Słowa Spencera są zapewne pośrednim nawiązaniem do Xbox One. Platforma obecnej generacji powstała i była początkowo promowana jako uniwersalny sprzęt, dedykowany nie tylko grom, ale także oglądaniu filmów i programów telewizyjnych.

Zobacz na YouTube

Przyjęta wówczas taktyka - wraz z kontrowersjami dotyczącymi konieczności stałego połączenia z internetem - w opinii wielu osób nie okazała się skuteczna. Obecnie pod względem sprzedaży konsola Microsoftu przegrywa z PS4.

Xbox Series X zadebiutuje pod koniec 2020 roku, ale dokładna data premiery i cena nie są na razie znane. Więcej informacji na temat sprzętu koncern zaprezentuje zapewne w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Źródło: Xbox Wire

Następnie: Wiedźmin - Andrzej Sapkowski odwiedza plan serialu i rozmawia o produkcji

Read this next