Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje nowa gra na podstawie filmu „Piątek, trzynastego”

Premiera jesienią.

Trwają prace nad nową grą na podstawie filmu „Piątek, trzynastego” - informuje serwis EGM. Produkcja ma zadebiutować w październiku. Nie podano platform docelowych.

Jason!

Rozgrywka ma opierać się na kooperacji i asymetrycznej rywalizacji. Jeden gracz wcieli się w Jasona Voorheesa, mordercy z filmowej serii, by polować na grupę pozostałych użytkowników - będą oni zmuszeni do współpracy.

- W związku ze zbliżającym się serialem i planami zapowiedzi nowego filmu, pomyśleliśmy, że to dobry moment, by przedstawić Jasona, Camp Crystal Lake i całą historię oraz otoczkę w formie interaktywnej - powiedział Sean S. Cunningham, twórca oryginalnego filmu z 1980 roku.

Produkcja ma być w pewien sposób powiązana z serialem, który zadebiutuje w tym roku.

Do tej pory kultowy slasher został przeniesiony na konsole tylko raz - 15 lat temu licencjonowany produkt trafił na Nintendo Entertainment System. Gra okazała się jednak nieudana, przez wielu uważana jest do dziś za jedną z najgorszym produkcji na NES-a.

Cunningham nie zdradził jakie studio pracuje nad Piątek, trzynastego. Zaznaczył jednak, że to doświadczony zespół deweloperów.

Tagi

Komentarze