Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstają komiksy na bazie Dark Souls 2 i Yaiba: Ninja Gaiden Z

Coraz popularniejsza forma promocji.

Namco Bandai ogłosiło, że w styczniu przyszłego roku wyda komiks Dark Souls: Into the Light, bazujący na licencji gry RPG Dark Souls 2, debiutującej w marcu.

Na podobny pomysł wpadli twórcy gry akcji Yaiba: Ninja Gaiden Z - we współpracy z wydawnictwem Dark Horse pracują nad własną opowieścią graficzną.

Oba komiksy ukażą się w wersjach cyfrowych, z limitowaną edycją drukowaną, rozprowadzaną zapewne w wydaniach kolekcjonerskich.

Za darmowe Into the Light odpowiadają scenarzyści Rob Williams („Sędzia Dredd”) oraz Andi Ewington („45”). Rysunki wykona Simon Coleby („Sędzia Dredd”, „Rogue Trooper”).

Komiks na bazie Yaiba: Ninja Gaiden Z - także rozprowadzany cyfrowo bez opłat - to dzieło scenarzystów Tima Seeleya („G.I. Joe”) oraz Josha Eamonsa („Ex-Sanguine”). Rysunkami zajmie się Rafael Ortiz („Dan the Unharmable”).

Współpraca z twórcami komiksów to ostatnio popularny kierunek dla twórców gier wideo. Kooperację z Dark Horse zapowiedziało także polskie CD Projekt RED z Wiedźminem 3. Dzisiaj w Nowym Jorku rozpoczyna się impreza Comic Con, na której poznamy zapewne więcej informacji na temat tego projektu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły