Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

"Poproś rodziców o głos na Trumpa" - zhakowane konta w Roblox, grze dla dzieci

Zmiana ubioru

Wielu użytkowników Roblox - platformy dla graczy i amatorskich deweloperów, kierowanej głównie dla dzieci - zgłasza, że ich konta zostały zhakowane przez osoby popierające Donalda Trumpa w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA.

Jak informuje BBC News, hakerzy zmieniają ubiór awatarów ofiar, zmuszając do noszenia czapek przypominających te ze sloganem „Make America Great Again”, a także koszulek z orłem.

„Zarażone” konta wysyłają też do wszystkich znajomych wiadomości o treści „Poproś rodziców, aby w tym roku zagłosowali na Trumpa!” oraz „MAGA2020” (skrót od przytoczonego wcześniej sloganu).

Działanie hakerów wydaje się nieszkodliwe, ale należy pamiętać, że Roblox to ogromna platforma, z 90 milionami użytkowników, logujących się co miesiąc (dane z kwietnia ubiegłego roku). Wiele z tych osób nie ma ukończonych 18 lat, a większość znajduje się w przedziale wiekowym 9-15 lat. BBC twierdzi, że łupem hakerów padło ponad 1000 kont.

Nie wiadomo, kto stoi za atakami oraz w jaki sposób je przeprowadza, ale podejrzewa się, że miłośnicy Donalda Trumpa używają techniki typu brute force, która polega na automatycznym wpisywaniu dużej liczby haseł z nadzieją na znalezienie tego właściwego. Na metodę podatne są oczywiście osoby z nieskomplikowanymi hasłami.

Źródło: BBC News

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Roblox

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze