Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Outriders to kompletna gra - bez mikrotransakcji i elementów usługi

Zapewnia People Can Fly.

Outriders od studia People Can Fly może budzić skojarzenia z tytułami pokroju The Division lub Anthem, ale twórcy zapewniają, że nie jest to tak zwana „gra-usługa”.

W rozmowie z serwisem VG247 główni projektanci narracji i poziomów - odpowiednio Szymon Barchan i Rafał Pawłowski - podkreślili, że powstająca produkcja jest kompletna. Zaznaczyli, że nabywcy otrzymają cały zestaw treści.

- Wydajemy pełną grę, w której odbiorca może cieszyć się wszystkimi elementami. Taki plan nakreśliliśmy cztery lata temu [gdy rozpoczynano prace nad projektem - dop. red.] i trzymamy się tego - wyjaśnia Barchan.

- Fakt, że to kompletna gra, jest tylko jednym aspektem naszego tytułu. Produkcje są drogie i chcemy, by gracze uzyskali dostęp do wszystkich treści za cenę wydaną w dniu premiery - dodaje Pawłowski. Nie wykluczono jednak, że pojawią się lochy, raidy i inne atrakcje dla wysokopoziomowych postaci.

Do wspomnianej kwestii odniósł się również reżyser Outriders - Bartosz Kmita - w wywiadzie udzielonym dziennikarzom portalu PC GamesN. Deweloper powtórzył słowa kolegów.

- Ważne, aby nasza gra oferowała fabułę z początkiem i końcem. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie sprawdziłaby się jako tytuł w formie usługi, więc postanowiliśmy wrócić do staroszkolnego sposobu pracy i wydać wszystko od razu - tłumaczy.

Zobacz: Graliśmy w Outriders - połączenie Gearsów i Anthem od polskiego People Can Fly

Kmita jednocześnie podkreślił, że w produkcji zabraknie mikrotransakcji. Reżyser wyjaśnił, że deweloperzy są przede wszystkim graczami, którzy - jak wielu innych miłośników wirtualnej rozrywki - nie przepadają za transakcjami cyfrowymi.

Outriders ukaże się pod koniec 2020 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X i Xbox One. To kooperacyjna strzelanka z elementami RPG, osadzona w mrocznym świecie. Twórcy twierdzą, że gra jest jedynie początkiem dla zupełnie nowej marki, która będzie przez lata rozwijana.

Źródło: VG247, PC GamesN

Następnie: Steam podpowiada użytkownikom, w co powinni zagrać

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze