Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Fort Solis ze świetną obsadą ma datę premiery

Troy Baker i Roger Clark w akcji.

Powstający w Polsce psychologiczny thriller ze znakomitą obsadą - Fort Solis - zadebiutuje 22 sierpnia na PC oraz PlayStation 5.

Jeszcze do niedawna zakładano pierwszy kwartał 2023 r., co później zweryfikowano na lato obecnego roku. Teraz otrzymujemy więc konkretny termin. Głosów oraz wizerunków udzielą Troy Baker oraz Roger Clark, a obaj wzięli także udział w sesjach motion capture.

Ten pierwszy to jeden z najpopularniejszych aktorów specjalizujących się w grach wideo, z występami między innymi w Death Stranding, Metal Gear Solid, The Last of Us, Resident Evil 6 i Persona 4. Roger Clark to odtwórca roli Arthura Morgana w Red Dead Redemption 2.

Najważniejsze role kreatywne przy projekcie zajmują Brytyjczycy ze studia Studio Fallen Leaf, ale prezesem przedsięwzięcia jest Polak - Piotr Kurkowski - a prace w Warszawie realizuje zespół Black Drakkar Games. Deweloperzy korzystają z Unreal Engine 5.2, więc zapewne będzie to jedna z pierwszych gier wydanych na tej technologii.

Czym jest Fort Solis? Produkcja z perspektywy trzeciej osoby pokaże historię dwóch postaci: Jacka i Jessici. Ten pierwszy odpowiada na sygnał S.O.S. z centrum badawczego na Marsie i udaje się na miejsce, lecz plany szybko komplikuje burza piaskowa.

Całość ma oferować „klaustrofobiczną eksplorację, pełne napięcia sceny i głęboką fabułę do odkrycia” - głosi opis. Wydarzenia podzielono na cztery rozdziały, „niczym serial na Netfliksie”. Odwiedzimy przeróżne sekcje stacji: tunele techniczne, działy inżynierii i komunikacji czy też centrum medyczne.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fort Solis

PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze