Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fort Solis z mieszanymi recenzjami. Polsko-brytyjski thriller nie zachwycił krytyków

Oceny w większości przeciętne.

Fort Solis, czyli kosmiczny thriller powstały przy współpracy brytyjskiego studia Fallen Leaf i polskiego zespołu Black Drakkar Games spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród krytyków. Produkcja zbiera w większości przeciętne oceny, a głównym wskazywanym problemem jest niezbyt wciągający gameplay.

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych fragmentów recenzji, poniżej zamieszczamy zestawienie ocen od największych serwisów w agregatorze Metacritic:

  • GamingTrend - 8,5/10
  • God is a Geek - 8/10
  • GameSpot - 7/10
  • Game Rant - 7/10
  • PlayStation Universe - 7/10
  • Eurogamer.net - 4/10
  • PC Gamer - 4/10
  • TheGamer - 3/10

Jak możemy się dowiedzieć, jedną z zalet produktu jest gra aktorska. Nie ma tu zaskoczenia, ponieważ w grze wystąpiły legendy branży gier - Roger Clark (Arthur Morgan z Red Dead Redemption 2) oraz Troy Baker (Joel Miller z The Last of Us) - a także szkocka aktorka serialowa Julia Brown. Recenzenci zwracają także uwagę na mroczny klimat i atmosferę grozy, która potrafi trzymać w napięciu. Problemem natomiast okazuje się mało satysfakcjonująca rozgrywka.

Fort Solis prezentowane jest jak interaktywny film, ale z rozgrywką, która raczej psuje doświadczenie, niż je uzupełnia” - uważa redakcja portalu Shacknews, natomiast recenzent francuskiego oddziału IGN określa produkcję jako „symulator chodzenia, który wydaje się być bardziej wymuszonym spacerem”. Inny krytyk podkreśla natomiast, że w grze mało jest obiektów interaktywnych, sekwencje zręcznościowe kiepsko wykonane, a eksploracja rzadko nagradza gracza.

Najbardziej negatywne recenzje sugerują, że tytuł miał naprawdę duży potencjał i mógł stanąć w szranki z podobnymi produkcjami o większym budżecie, ale liczba problemów i niedoróbek skutecznie przekreśliła te szanse. Redaktor z portalu PC Gamer kąśliwie stwierdził nawet w podsumowaniu, że „gdyby Fort Solis było serialem Netflixa, to nie doczekałoby się drugiego sezonu”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fort Solis

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze